İstanbul Üniversitesi’nde gözaltılar sürüyor

İstanbul Üniversitesi’nde Şafak Yayla için yapılan eyleme saldıran polis aralarında biri Halkın Günlüğü Gazetesi çalışanı 3 DGH’linin de bulunduğu çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı

İSTANBUL (01.04.2015)- Gün boyu polis saldırılarının ve ablukasının yaşandığı İstanbul Üniversitesi’nde polis yeniden öğrencilere saldırarak aralarında 3 DGH’linin de bulunduğu çok sayıda öğrenciyi darp ederek gözaltına aldı.

3 DGH’li gözaltında

Bugün İstanbul Üniversitesi’nde bir dönem İstanbul Üniversitesi’nde okuyan ve dün Çağlayan Adliyesi’nde yapılan eylemde şehit düşen Şafak Yayla için yapılan eyleme polis saldırdı. İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüs’ te 14.30’da Havuzlu Bahçe’den Ana Kapı’ya sabah yaşanan polis terörünü protesto etmek ve Berkin Elvan’ın katillerini açıklanmasını talep etmek için yürüyüş düzenlendi. Ana Kapı’ya yaklaşıldığı sırada sivil polisler ve çevik kuvvet okula giriş yaptı. Öğrencilerin kapı önünde yapacağı basın açıklamasını engelleyen polis öğrencilerin açıklama yapma ısrarı üzerine öğrencilere plastik mermilerle saldırdı ve aralarında 2 DGH faaliyetçisi ve Halkın Günlüğü Gazetesi çalışanının olduğu 5 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan DGH’lilerin isimleri şöyle: Deniz Çakan, Taylan Erdoğan ve aynı zamanda Halkın Günlüğü çalışanı ve İstanbul Üniversitesi öğrencisi olan Gülden Coşkun. Öğrenciler hala gözaltı sayısını belirlemeye çalışıyor.

 

Önceki İçerikPolis iki devrimciyi katletti
Sonraki İçerikİstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün önünde silah sesleri (yenilendi)