MLKP savaşçısı Sibel Bulut şehit düştü

MLKP savaşçısı Eylem Deniz kod isimli Sibel Bulut 12 Aralık’ta Kobanê’nin Güney cephesinde şehit düştü

HABER MERKEZİ (14.12.2014)-  Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) Sarya Özgür/Eylem Deniz kod isimli savaşçısı Sibel Bulut’un IŞİD’e karşı verilen Kobanê savunmasında12 Aralık’ta Güney cephesinde şehit düştüğünü açıkladı.

MLKP konuyla ilgili yaptığı açıklamada 16 Ekim 2014’ten beri Kobanê cephesinde bulunan Bulut’un bir eylem sırasında ölümsüzleştiğini belirterek “Sarya yoldaşa ve tüm şehitlerimize layık olarak, devrim yangınını bölgemizin ve dünyanın dört bir yanına taşımak onur görevimiz ve sözümüzdür. Ne pahasına olursa olsun bu sözü tutacağız. Başta komünist kadınlar olmak üzere, özgürlükten ve onurdan yana olan tüm kadınları Sarya yoldaşın çağrısına yanıt vererek, Kobanênin zafer yürüyüşüne katılmaya çağırıyoruz.Halklarımızın ve ailesinin başı sağ olsun…Kobanê direnişinin zaferi ve Rojava devrimi için direnenlere selam olsun. Paramaz Kızılbaşlara, Arin Mirxanlara, Sarya Özgürlere şan olsun!” ifadelerine yer verdi.

Rojava’dayız gitmiyoruz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Gerekirse şehit de düşeriz”

1986 Dersim doğumlu olduğu belirtilen Bulut geçtiğimiz aylarda ETHA’ya verdiği röportajda “Rojava’dayız gitmiyoruz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Gerekirse şehit de düşeriz” demişti. Bulut aynı zamanda  Kobanê’nin düşmesini bekleyen Erdoğan’ın  “Kobane ha düştü ha düşecek”  sözlerine karşı “Kobane düştü diyenlerin hayalleri suya düştü burada. Bunu beklemesinler. Onların emperyalist politikaları bizim irademize çarpmış durumda ve ilerleyemiyorlar. Bunu istedikleri kadar kabul etmesinler, IŞİD çetesini istedikleri kadar desteklesinler ama geçiş yok. Buna izin vermeyeceğiz. Bu konuda kararlıyız.” İfadelerini kullanmıştı.

Öte yandan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Bulut için İstanbul’da Kadıköy Halitağa Caddesi üzerinde bulunan HDP binası önünde, Ankara’daysa Yüksel Caddesi’nde taziye çadırı açacağını duyurarak tüm duyarlı kamuoyunu taziye çadırlarına destek olmaya çağırdı.

 

 

Önceki İçerikEmekçiler ‘2015 bütçe kanun tasarısına geçit yok’ dedi
Sonraki İçerikCevizli Tekel’de yıkım başladı