MKP’den HDP’ye yapılan saldırılara ilişkin açıklama

Maoist Komünist Partisi, HDP’ye Adana ve Mersin’de yapılan saldırıların ardından bir açıklama yayınladı

HABER MERKEZİ (19.05.2015) – Maoist Komünist Partisi Merkez Komitesi, Enformasyon Büro “Tekçi faşist Türk devletinin pervasız saldırılarını lanetliyoruz, devleti ve her türlü uşaklarını uyarmıyor, hesabını soracağımızı ilan ediyoruz!”  başlıklı bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde;

“Emperyalizmin uşağı komprador tekelci faşist Türk devleti ve hâkim sınıf iktidarının binbir türlü hile ve provakasyonlar eşliğindeki faşist saldırıları HDP binalarına yapılan bombalamalar ve yaralamalarla sürmektedir. 

HDP mitingleri ve çalışmalarına epeydir devam eden provakasyon ve yıldırma amaçlı faşist saldırılar HDP Adana ve Mersin binalarına yönelik bombalamalarla karşı- devrimci savaşın daha da boyutlandırıldığı görülmektedir. Belli ki AKP hükümeti-iktidarı inisiyatifli faşit Türk devleti seçim ve sandık hilelerine bizzat kanlı ve kirli katil-suçlu ellerini de bulaştırmıştır. Uzun süredir AKP hükümeti- iktidarı öncülüğünde bizzat Türk egemenlik sistemi ve düzen partilerinin algı yönetimleriyle birlikte kitlelerde yaratmak istedikleri Kürt ulusal hareketi ve HDP karşıtı yönelimde bir türlü başarılı olamayınca bizzat özel savaş uzantılarını da göreve koştukları anlaşılmaktadır. Cumhurbaşkanından hükümetine, ordusundan polisine, satılmış uşak kalemşörlerinden militarist tüm uzantılarına kadar tekçi faşist Türk devleti bir yandan Kürt ulusal hareketi ve HDP düşmanlığıyla karşı- devrimci savaşı boyutlandırırken diğer yandan bütün hışmıyla her türlü hakaret, provakasyon ve askeri saldırılar gerçekleştirerek HDP başta olmak üzere ilerici, demokrat, yurtsever, devrimci ve sosyalistlerinde içerisinde yer aldığı kitleleri yıldırarak geriletmek istemektedir. Baskı ve cebirle birlikte gerçekleştirdikleri manipülasyonlar üzerinden de büyük bir ikiyüzlülükle ve hilelerle seçimde istediği sonucu almak istemektedirler. Düşünebiliyor musunuz, bizzat hedef göster-eğit- donat-saldırt-bombalat, sonra da hiç bir şey olmamış yada hiç de alakaları yokmuş gibi tam bir ikiyüzlülükle saldırıları ‘’kınadığını’’ ilan et. Tam bir sahtekarlık örneğidir yaşananlar. Başta işçi, emekçi ve ezilen kitleler olmak üzere Kürt ulusal hareketi, HDP ve diğer ilerici, yurtsever, demokrat, devrimci dostlarımız ve yoldaşlarımız bu aldatıcı oyunlara gelmemeli ve kendi özgür irade ve bilincimizle ortak direniş ve mücadelemizde ısrar ederek ve daha fazla kenetlenerek düşmanımızın oyunlarını boşa çıkarmalıyız.  

Türk devleti faşist provakasyonlar ve askeri de dahil karşı-devrimci saldırılarıyla kitlelerin yükselen örgütlü direnişini bir türlü engelleyememektedir. Ağrı’da faşist Türk ordu güçlerinde yer alan askerlerini ölüme bile bile gönderen tekçi faşist Türk devleti, provakasyonlarından bir türlü nemalanamamaktadır. Ve bu durum onu daha da pervasızlaştırmaktadır. Şu ana kadar onlarca HDP mitingi ve eylemine, çalışanlarına ve bürolarına yönelik gerçekleştirilen tekçi faşist saldırılar artarak devam etmektedir. HDP’li dostlarımıza yönelik faşist saldırıları lanetlerken, yaralanan üye ve aktivistlerine acil şifalar diliyor ve dayanışma içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Emperyalizmin stratejik uşağı Türk komprador tekelci burjuva diktatörlüğünün bütün unsurlarını uyarmıyor hesabını soracağımızı ilan ediyoruz.”

 

Önceki İçerik‘Parti ve devrim şehitleri, Sosyalist Halk Savaşımızda yaşıyor!’
Sonraki İçerikDersim’de 18 Mayıs anması