MKP tutsağı Ercan Binay’dan haber alınamıyor

Daha önce gönderdiği mektupta işkence gördüklerini ve yerlerinin değiştiğini aktaran MKP tutsağı Ercan Binay’dan haber alınamıyor. Sağlık durumundan endişelenen ailesi savcılığa başvuruda bulunacak

HABER MERKEZİ (02.03.2016) – Bafra T Tipi Hapishanesi’nde bulunan MKP tutsağı Ercan Binay’dan haber alınamıyor. Binay daha önce gönderdiği mektupta, kargoyla hapishaneye bir sim kartın gönderildiği, bunun üzerine hapishane idaresinin önünde işkence gördüklerini ve yerlerinin değiştirildiğini aktarmıştı.

Son olarak gönderdiği mektupta hapishanedeki yerlerinin zorla değiştirildiğini ve işkence gördüklerini anlatan Binay’ın mektubunu gazetemizde yayınlamıştık. Mektubun ardından geçen 3 hafta boyunca Binay’dan haber alınamadı. Ercan Binay’ın 3 haftadır telefon görüşüne çıkmadığı öğrenildi. Binay’ın avukatlarının ve ailesinin hapishaneyi aramasına karşın, hapishaneden aldıkları cevap ise “Burada bir sıkıntı yok. Tutuklular hakkında bilgi veremeyiz, kendisi telefona çıkmak istemiyor” oldu.

Ercan Binay’ın sağlık durumundan endişelenen ailesi ise savcılığa başvuruda bulunacak. Yeni Demokrasi Aileleri Birliği de, İnsan Hakları Derneği’ne başvuruda bulundu.

Önceki İçerikFaşist diktatörlük‘ün nafile saldırıları devrimci mücadeleyi engellemeyecektir!
Sonraki İçerikHalkın Günlüğü 117’nci sayısı çıktı!