Faşist diktatörlük‘ün nafile saldırıları devrimci mücadeleyi engellemeyecektir!

Umut Gazetesi ve Devrimci Parti’ye yönelik gerçekleştirilen baskın ve gözaltı terörünü nefretle kınıyoruz. Bulunduğumuz bütün alanlarda devrimci dayanışma bilincini kuşanarak saldırılara karşı birleşik devrimci mücadeleyi yükseltelim

HABER MERKEZİ (01.03.2016) – Faşist diktatörlük topyekun halklarımıza ve halklarımızın örgütlü devrimci güçlerine vahşice saldırmaya devam ediyor. Soykırım, katliam ve zulüm üzerinden kendisini var eden ‘’TC’’ devleti tarihsel olarak genlerinde var olan gericilik ve barbarlık ruhunu kuşanarak halklarımızın üzerine bir karabasan gibi çökmüştür. Kuzey-Kürdistan’ı işgal ve talan ederek mazlum Kürt ulusu üzerinde milli zulüm ve barbarlık uygulayan faşist diktatörlük ülke genelinde de devrimci ve komünistler başta olmak üzere bütün ilerici toplumsal güçlere karşı topyekun savaş açmış durumdadır. Sistematik biçimde her gün devrimci ve ilerici güçler devletin zulüm ve zorbalığına maruz kalmaktadır. Fakat nafile! Geçmişte olduğu bugünde hiçbir gerici saldırı halkların özgürlük ve kurtuluş mücadelesini engelleyemeyecektir.

Umut Gazetesi ve Devrimci Parti yalnız değildir!

Faşist diktatörlüğün saldırılarının son hedefi ise Umut Gazetesi ve Devrimci Parti oldu. Bugün sabah erken saatlerinde İstanbul’da yapılan ev baskınlarda 11 Devrimci parti üyesi gözaltına alındı. Yapılan baskınlarda Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü’nün kaldığı evde basılarak talan edilmiştir. Yine baskınlar kapsamında Kadıköy’de bulunan Umut Gazetesi polisler tarafından basılarak talan edilmiştir.

Umut Gazetesi ve Devrimci Parti’ye yönelik gerçekleştirilen baskın ve gözaltı terörünü nefretle kınıyoruz. Bulunduğumuz bütün alanlarda devrimci dayanışma bilincini kuşanarak saldırılara karşı birleşik devrimci mücadeleyi yükseltelim.

Umut Gazetesi ve Devrimci Parti yalnız değildir

Gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılsın

Baskılar bizi yıldıramaz

Yaşasın devrimci dayanışma

 

Önceki İçerikDKH ve ADKH’den 8 Mart çağrısı
Sonraki İçerikMKP tutsağı Ercan Binay’dan haber alınamıyor