MKP/HKO gerillaları Kırkmerdiven’de halkla bir araya geldi

MKP/HKO gerillaları Ovacık Kırkmerdiven’de doğa yürüyüşüne katılan halkı selamlayarak sorunlarını dinledi

DERSİM(04.08.2014)-Ovacık Belediyesi’nin festival programı kapsamında düzenlediği Kırkmerdiven doğa yürüşünde MKP/HKO gerillaları halkı selamlayarak, 3. Kongrenin tanıtımını yaptı.

Sabahın erken saatlerinde bir araya gelen yaklaşık 60 kişilik kitle Ovacık Merkez’den yola çıkarak Elbaba Köyü’ne gitti. Elbaba Köyü’nden başlayan yürüyüş yaklaşık 2 saat sürdü. Piknik alanına gelindiğinde MKP/HKO gerillalarıyla karşılaşan halk coşkuyla gerillaları selamladı. Ardından HKO gerillaları gelen kitleyi güvenli bir alana alarak gündeme dair sohbetler gerçekleştirerek son sürecin bilgilendirmesini yaptı.

Gerillalar halka 3. Kongre’yi anlattı

Yaklaşık 20 dakikalık yapılan 3. Kongre tanıtımının ardından MKP/HKO gerillaları sözlerine şöyle devam etti:”Partimiz 42. Yılında savaşa devam kongresini gerçekleştirdi. Partimiz savaşa devam ediyor, mevzilerimizdeyiz. Faşist diktatörlüğe karşı kırlarda gerilla savaşıyla şehirlerde PHG ile silahlı devrim mücadelemize devam ediyoruz.”

Gezi Ayaklanması’na da değinen HKO gerillaları halka coplarla, biber gazlarıyla ve silahlarla saldıranlara karşı tek mücadele yönteminin Kaypakkaya ideolojisiyle donanmış Halk Kurtuluş Ordusu saflarında silahlanmakla olabileceğini vurguladı.

‘Barış süreci’ bilinç bulanıklığı yaratmak için gündeme getirildi

‘Barış sürecine’ de değinen gerillalar sürecin halkın üzerinde bilinç bulanıklığı yaratmak amacıyla gündeme getirildiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Kürdistan’da askeri ilhak devam ediyorsa, karakollar, barajlar yapılıyorsa barıştan bahsetmek safsatadır.‘Barış sürecinin’ ezilen halklara getirisi yoktur. Halkların kurtuluşunun tek yolu Sosyalist Halk Savaşı’dır. Barışın tek yolu hakların savaşmasından geçer. “

Halka gerillaya katılım çağrısı yapıldı

Son olarak partiye yönelik yapılan tasfiye ve kara propaganda vb söylemlere de değinen gerillalar şunları ifade etti:”Devrimimiz sonuna kadar silahla devam edecektir. Halkımız partinin açıklamaları dışında söylenen ve yazılan  dedikodulara inanmamalıdır. Dedikodu ve yalanlara karşı tek cevabımız zafere kadar ağır bedeller ödemek pahasına da olsa Sosyalist Halk Savaşı’mızı devrimle taçlandıracağız. Yeni 38’ler, 94’ler olmaması için Dersim halkını Maoist Komünist Partisi saflarında örgütlenmeye ve savaşmaya çağırıyoruz.”

Konuşmalarının ardından HKO gerillaları halkın sorularını dinleyerek cevap verdi. Geziye çıkanlar alandan ayrılırken HKO gerillaları havaya silahla ateş açarak halkı uğurladı.

 

Önceki İçerikDersim’de festival coşkusu (Foto Haber)
Sonraki İçerikErmeni Soykırımı üzerine film yapan Fatih Akın’a ırkçı tehdit!