MKP dava tutsaklarından Rojava için açlık grevi

Hapishanelerdeki MKP dava tutsakları Rojava’da halkıyla dayanışma için 3 günlük açlık grevi yaptı

HABER MERKEZİ (25.11.2013)- Hapishanelerdeki MKP dava tutsakları, Kürt ulusu üzerindeki baskı ve savaş politikalarını ve Rojava’da yaşanan katliamları protesto etmek için 3 günlük açlık grevi yaptı.

MKP dava tutsakları Rovaja halkıyla dayanışmak için 19 Kasım’da başlattığı açlık grevini 21 Kasım’da sonlandırdı. İran devleti tarafından Kürt devrimcilerin idam edilmesi ve Rojava devrimini boğmak isteyen gerici sınıfların savaş politikalarına karşı başlattıkları açlık grevini yaptıkları açıklamayla kamuoyuna duyurdu. 

‘Kürt ulusuna yönelik baskılara karşı mücadeleyi yükseltelim’

MKP dava tutsaklarının açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Kürdistan’ı dört parçaya bölen emperyalizm bugün de işbirlikçi kukla devletlerle Kürt ulusunun özgürlük mücadelesini boğmak istiyor. Bu kabul edilemez! Bütün halkı Kürt ulusuna yönelik sürdürülen baskı politikasına, imha savaşına karşı mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.”

MKP dava tutsaklarının açlık greviyle ilgili basına gönderdikleri faksların hapishane yönetimi tarafından engellenerek açlık grevinin duyurulmasını engellediği öğrenildi.

Önceki İçerikDHF Dersim’deki Yerel Seçimler 2. Toplantısını gerçekleştirdi
Sonraki İçerikRedHack gözaltıları serbest bırakıldı