Metal işçilerinin direnişi kararlılıkla devam ediyor

Metal iş kolundaki direniş dalgası tüm baskılara rağmen kararlıca devam etmektedir.

HABER MERKEZİ (26.05.205) Yaklaşık olarak iki haftayı bulan metal işçilerinin direnişi kararlı bir şekilde yaygınlaşarak devam ediyor.MESS ve Türk Metal’in tüm tehtit ve manevralarına karşın işçilerin kararlı mücadeleleri ilki gün’kü coşkusu ile devam etmektedir.

Renault’ta direnişe devam

Metal işçilerinin yaygınlaşan direnişinin ilk kıvılcımı olan Bursada’ki Renault işçilerinin direnişi kararlı biçimde devam ediyor.MESS ve patronların tüm dayatma ve oyunlarına rağmen işçiler birleşik mücadeleyi daha da büyüterek direnişe devam dediler.Bugün Patronlarla işçi temsilcileri arasında yapılan görüşmede de anlaşma sağlanamadı,anlaşmanın sağlanamaması üzerine işçiler taleplerinin kabul edilinceye kadar direnmeye devam edeceklerini belirttiler

Fort  Otosan’da baskılar sökmedi

İzmittte’ki Fort Otosan’da işverenlerin tüm baskı ve engellemelerine rağmen işçilerin direnişi kararlıca devam ediyor. Fort Otosan Gölcük ve YeniKöy fabrikalarında 8 bin işçi çalışmaktadır. İşverenle görüşmeleri yürüten 7 kişilik işçi temsilci heyetinde yer alan Erdem Korkmaz ve ismini öğrenemedigimiz bir işçinin evine noter kanalıyla işten çıkarıldıklarına dair kağıt yollandı. Yine direnişteki işçilerin tümüne ‘’22-23 Mayıs tarihlerinde devamsızlık yaptınız’’ yazılı ihtarnameler gönderildi.Bütün bu tehtitlere işçileirn cevabı direnişe devam oldu.

Türk Traktör’de sendikanın oyunları tutmadı

Anakarada’ki Türk Traktör de 6.gününe giren işçi direnişi Türk Metalin tüm oyunlarına rağmen kararlıca devam ediyor.Direnişte yemek içmek de dahil bütün konularda kararlar oluşturulan komiteler tarafından yürütülmektedir. Taleplerinde kararlı olan işçiler hiçbir koşulda talepleri kabul edilmeden direnişi bırakmayacaklarını belirttiler. İşçilerin baş talebi ise çalışma saatlerinin işçilerin talepleri doğrultusunda yeniden düzenlenmesidir. Patronların tüm psikolojik ve diger baskılarına rağmen işçilerin direnişi eskisinden daha kararlı bir şekilde devam ediyor.

Direniş dalgası Eskişehir’e sıçradı

Metal işçilerinin direnişi bir çok yere yayılarak devam ederken bir direniş haberide Eskişehir den geldi.Metal işçi direnişi Eskişehir de bulunan Arçelik fabrikasınada sıçradı.Bugün saat 08.00-16.00 vardiyalarında çalışan işçiler Türk metal sendikasından istifa eden arkadaşlarının işten atılacağı haberi üzerine işçiler fabrikayı terk etmeyerek direnişe başladılar.

Türk Metal’den toplu istifalar devam ediyor.

Metal iş kolunda Türk metal sendikasında ki istifalar hız kesmeden devam ediyor.İstifalar MESS grup sözleşmesi dışında kalan fabrikalara da sıçradı. Ankara Polatlıda kurulu bulunan ORS Rulman fabrikasında çalışan işçiler kazanılmış haklarının gerilere çekildigini belirterek Türk metalden topluca istifa ettiler. Polatlının en büyük fabrikaalrından biri olan Ortadoğu Rulman Sanayi(ORS)’da 1640 işçi çalışmaktadır. Türk metalde ki toplu istifa furyasının diger fabrikalara da yayılarak devam edecegi belirtildi.

 

Önceki İçerikErdoğan’ın sürprizi; seçimden sonra yeni bir partinin kuruluşu
Sonraki İçerikİstanbul’da DHF’ye yönelik polis baskınları (Yenilendi)