Metal direnişi yaygınlaşarak devam ediyor

Metal işçileirnin yaktıkları direniş tüm engellemelere rağmen yaygınlaşarak devam ediyor

HABER MERKEZİ (22.05.2015)- Metal işçilerinin Bursa’da yaktıkları kıvılcım diğer bir çok fabrika’ya sıçrayarak devam ediyor. MESS ve Türk Metal’in direnişi tüm kırma ve engelleme çabalarına rağmen direniş yaygınlaşarak büyümektedir.Bursa’da Renault’ta başlayan direniş, İzmit Ford Otosan ordan da Ankara Türk Traktör’e sıçrayarak daha da büyümektedir.

Renault ve Tofaş’ta direnişe devam

Renault ve Tofaş’ta tüm engelleme ve tehditlere rağmen metal işçilerinin direnişi kararlılıkla devam ediyor. Tofaş Ceo’sunun iş yapma dayatmalarına karşın işçiler dimdik ayaktayız diyerek direniş kararlılıklarını ortaya koydular.Tofaş’ta olduğu gibi Renault’ta da tüm direnişi kırma çabalarına karşın işçilerin

Ford direnişi kararlılıkla sürüyor

Renault direnişinin yaktığı kıvılcım ile İzmit Ford Otosan fabrikasına sıçrayan metal işçilerinin direnişi’ de tüm kararlılığı ile devam etmektedir. Başladığı günden beri yaygınlaşarak devam eden Ford Otosan’da ki direniş MESS ve Türk Metal’in tüm oyunlarına rağmen kararlılığından hiçbir şey kaybetmeden devam etmektedir.Servis arabalarının boş geldikleri fabrika önünde işçiler vardiyalara girmeyerek üretimi durdurmaya devam etmektedirler.

Direniş Ankara’ya sıçradı

Yaygınlaşarak devam eden metal işçilerinin direnişi Ankara’ya sıçradı.  Koç Holding’e bağlı Türk Traktör işçileri yemekhanede çatal bıçak vurarak başlattıkları eylemlerini akşam saatlerinde mesaiye kalmayarak sürdürdüler.20 Mayıs’ta başlayan Ankara’daki metal işçilerinin direnişi kararlılıkla devam ediyor.Türk Metal’in fabrika’ya gelerek işçileri tüm ikna ve kandırma çabalarına rağmen işçiler taleplerinin kabul edilinceye kadar üretimi durdurduklarını ve direnişe devam edeceklerini belirttiler.

Metal işçilerinin yaktıkları kıvılcım eylemlerle sahiplenildi

Metal işçilerinin yaktıkları ve bir çok yere sıçrayan direnişleri ülkenin bir çok yerinde gerçekleştirilen dayanışma eylemleriyle devam etti. KESK, DİSK, TMMOB başta olmak üzere bir çok devrimci ve demokratik kurumun birlikte örgütledikleri eylemlere yüzlerce kişi katıldı. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Manisa, Amed, Antep ve Malatya’da gerçekleştirilen dayanışma eylemlerinde yapılan açıklamalarda, metal işçilerinin yaktıkları direniş ateşinin dahada büyütülerek sahiplenilmesi ve yaygınlaştırılması gerektigi vurgulandı.

 

Önceki İçerikMetal işçisinin şanlı direnişi işçi sınıfının kavgasına yol gösteriyor
Sonraki İçerikMKP: ‘Otomotiv ve metal işçilerinin direnişini selamlıyoruz’