Mersin’de binler Özgecan için yürüdü!

Mersin’in Tarsus ilçesinde katledilen Özgecan Aslan için Mersin’de düzenlenen yürüyüşe binlerce insan katıldı
MERSİN (16.02.2015) –
Mersin’de binlerce kişi Mersin Kadın Platformunun çağrısı ile Özgecan Aslan için yürüdü.
Mersin Otogarı önünde saat 12.30’da toplanan kitle burada bir süre TOK otobüslerini protesto ettikten sonra yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında “Jin Jiyan Azadi”, “Mersin uyuma Özgecan’a sahip çık!”, “Özge için Adalet için” sloganları atıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ve Aile  ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın aile evine gelmesinden kaynaklı, kitlenin tepkisinden korkan polis çeşitli bahaneler ile kitlenin önünü bir çok defa keserek kitlenin taziye evine ulaşmasını engellemeye çalıştı.
Kitlenin güçlü iradesi karşısında geri adım atan polis kitlenin yürüyüşünü ve birlikteliğine engel olamadı.  Bu esnada polisin ısrarla “Kadınlar önde yürüsün erkekler arkada yürüsün” gibi dayatmalarına izin vermeyen kitle karma bir şekilde yürüyüşünü sürdürdü. Yürüyüş Özgecan Aslan’ın taziye çadırında son buldu.
Bakan ve Sümeyye Erdoğan Protesto edildi!

Kitlenin Taziye çadırına yaklaşmasından sonra, Taziye çadırını terk eden bakan ve Cumhurbaşkanın kızı, protestolardan kurtulamadı. Taziye çadırının çevresinde bulunan kadınlar Bakanı ve Sümeyye Erdoğan’ı protesto etmeye devam ettiler. Bu esnada korumalar tarafından müdahale edilen kadınlar “Bizler ölüyoruz bizi koruyun” diyerek, eylemlerini sonlandırdılar.

Önceki İçerik‘Hırsız tacizci tecavüzcü AKP’
Sonraki İçerikÖzgecan Aslan’ın katilleri tutuklandı