Mersin’de bir genç katledildi

Mersin Gündoğdu Mahallesi’nde sokağa çıkma yasaklarını ve devlet terörünü protesto eden gençler devlet terörüne maruz kaldı. Polisin saldırdığı eylemde Sedat Baran isimli genç yaşamını yitirdi

HABER MERKEZİ (28.12.2015) – Devlet terörü ülkenin dört bir yanında devam ediyor. Mersin Gündoğdu Mahallesi’nde sokağa çıkma yasaklarını ve devlet terörünü protesto eden gençler devlet terörüne maruz kaldı. Polisin saldırdığı eylemde Sedat Baran isimli genç yaşamını yitirdi.

Mersin’in Akdeniz ilçesine bağlı Yeni Pazar, Gündoğdu ve Şevket Sümer mahallerinde yüzlerce kişi Kürdistan’da yaşanan devlet terörünü protesto etmek istedi. Protesto eylemine ise polis saldırdı. Gerçek mermilerle yapılan saldırılarda, Sedat Baran isimli genç yaşamını yitirirken, 3 kişinin de yaralandığı belirtildi. Sedat Baran’ın cenazesi Mersin Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, yaralı 3 gencinde aynı hastanede tedavi altına alındığı belirtildi.

Sedat Baran’ın markete gittiği sırada polis tarafından tarandığı ve marketin dolabına ise çok sayıda kurşunun isabet ettiği belirtildi. Ayrıca vücuduna çok sayıda merminin isabet ettiğini ve olayın yaşandığı yerde ise çok sayıda boş kovanının olduğu bildirildi.

Önceki İçerikBursa’da 4 DHF’li gözaltında
Sonraki İçerikCizre’de 3 asker öldü, 1 polis ve 1 asker yaralandı