Cizre’de 3 asker öldü, 1 polis ve 1 asker yaralandı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde kobra tipi iki zırhlı araç Nur Mahallesi’ne girmeye çalıştıkları sırada patlamalar meydana geldi. Patlamalarda 3 uzman çavuş ölürken, 1 polis ve 1 uzman çavuşun da yaralandığı belirtildi

HABER MEKREZİ (28.12.2015) – Şırnak’ın Cizre ilçesinde kobra tipi iki zırhlı araç Nur Mahallesi’ne girmeye çalıştıkları sırada patlamalar meydana geldi. Patlamalarda 3 uzman çavuş ölürken, 1 polis ve 1 uzman çavuşun da yaralandığı belirtildi.

Kürdistan’da devlet terörüne karşın direnişte devam ediyor. Özyönetim ilan edilen ilçelerde binlerce polis ve asker, tanklarıyla toplarıyla mahallelere girmeye çalışıyor ancak başaramıyor. Nur Mahallesi’ne zırhlı araçlar ile girmeye çalışan kolluk güçleri bunda da başarısız oluyor. Kobra tipi zırhlı araçla Nur Mahallesi’ne girmeye çalıştıkları sırada düzenlenen eylemde 3 uzman çavuş ölürken, 1 polis ve 1 uzman çavuşun da yaralandı.

Yaralı ve ölen asker ve polislerin Şırnak’a sevk edildiği öğrenildi. Patlamada kullanılmaz hale gelen zırhlı aracın ise tanka bağlanarak bölgeden çekildi.

 

Önceki İçerikMersin’de bir genç katledildi
Sonraki İçerikMKP tutsakları Demir ve Koç’a sürgün