Kürdistan yangın yeri

Türk hakim sınıfları bir kez daha gerici savaş konseptini devreye sokarak Kürdistan’a saldırmaya devam ediyorlar. Tüm gerici kurumları ile faşist T.C. yine Kürdistan’da halklara, çocuklara, kadınlara ve doğaya saldırmakta ve talan etmektedir

HABER MERKEZİ(05.08.2015)- Kesintisiz olarak sürekli Türk hakim sınıflarının savaş konseptinin bir numaralı hedefi kuşkusuz ki Kürdistan olmuştur. İşgal, ilhak, talan, soykırım ve türlü türlü kirli politikaların toprağında hiç eksik olmadığı bir yerdir Kürdistan. En masum insani taleplerin dahi kanla bastırıldığı bir coğrafyadır Kürdistan. Çocukların küçük generaller olduğu ve yine çocukların küçücük bedenlerinin bombalarla dağlandığı bir yerdir Kürdistan.Gerici değer yargılarının,dinin ve Erkek egemen gerici zihniyetin kuşatması altındaki kadının, aynı zamanda bu gerici çembere meydan okuyarak kendi küllerinden adeta yeniden doğduğu ve kendi savaşının savaşçısı olduğu bir yerdir Kürdistan. Dilin yasaklı olduğu, dağlarının ve bir bütün olarak doğasının talan edildiği bir yerdir Kürdistan………Kürdistan aynı zamanda başkaldırının,umudun ve Sevdanın kadim Ülkesidir.

Türk hakim sınıfları bir kez daha gerici savaş konseptini devreye sokarak Kürdistan’a saldırmaya devam ediyorlar.Tüm gerici kurumları ile faşist T.C. yine Kürdistan’da halklara,çocuklara, kadınlara ve doğaya saldırmakta ve talan etmektedir….Adeta yangın yerine çevrilen Kürdistan’da her taraf bombalanmakta,ormanlar yakılmakta,köyler boşaltılmakta, gözaltılar,tutuklamalar ve infazlar yapılmaktadır.Fakat hakim sınıfların ve onların somuttaki temsilcisi AKP iktidarının topyekun savaş konsepti ve saldırıları dün olduğu gibi bugünde Kürdistan’da gerekli karşılığı alacaktır.Ezilen Kürt ulusu tarihinden aldığı mücadele ve direniş geleneği ile yine zalimlere gereken cevabı verecektir.

Dersim kuşatma altında

Kesintisiz savaş konseptinin ve saldırıların hedeflerinden biride dersimdir. Defalarca işgal, talan ve saldırılara maruz kalan Dersim her seferinde direnmiş ve cellatlarına geri adım attırmıştır. Bugünde dersim yine egemenlerin kuşatması altında bulunmaktadır.AKP iktidarının devreye soktuğu savaş konseptinin birinci dereceden uygulandığı yerlerden biri dersimdir.OHAL uygulamalarının devreye sokulduğu dersimde, Köyler boşaltılmakta, ormanlar yakılmakta ve halk üzerinde her türlü kirli ve psikolojik saldırı furyası uygulanmaktadır.

Sessiz kalma, öfkeni haykır, halkların çığlığına ses ver

Dersim, lice, Nusaybin, Botan, Ağrı……..Yani bir bütün Kürdistan yeniden işgal ve talan edilmektedir.Kadınların,çocukların, insane kamillerin çığlıkları yükselmektedir her taraftan.Bu sese ve çığlığa sessiz kalmayalım, çığlığın sesini ve kadim  toprakların duru ve derin haykırışını kuşanalım.

Önceki İçerikOvacık’ta emek seferberliği kampanyası
Sonraki İçerikHalkın Günlüğü 104. sayısı çıktı!