Kaypakkaya geleneği bir değerini daha sonsuzluğa uğurladı

Kaypakkaya geleneği bir neferini daha sonsuzluğa uğurladı. Ülkü Darıcıoğlu 17 Mart günü aramızdan ayrıldı. Darıcıoğlu bugün kalabalık bir kitlenin katılımıyla Gülsusuyu’nda sonsuzluğa uğurlandı

HABER MERKEZİ (18.03.2016)- Devrim, Sosyalizm ve komünizm mücadelesi yaratılan emekler ve ödenen ağır bedellerle çelikleşmiştir. Bu çelikte binlerce, on binlerce, milyonlarca devrim neferinin emeği bulunmaktadır. Türkiye-Kuzey Kürdistan’da komünizmin şanlı kızıl bayrağını dalgalandıran Kaypakkaya geleneği de yaratılan emekler ve ödenen ağır bedellerle bugünlere gelmiştir. Geleneğin bugünlere taşınmasında bilinenlerin dışında binlerce isimsiz devrim emekçisinin harcı bulunmaktadır.

Geleneğe harç katanlardan biride Ülkü Darıcıoğludur. Uzun yıllar gelenek içinde mücadele yürüten Ülkü Darıcıoğlu mücadele yaşamı boyunca işkencelerden ve hapishanelerden geçti. Öldüğü ana kadar devrimci geçmişinden ve değerlerden asla taviz vermeyen Ülkü Darıcıoğlu yaşamının tüm zorluklarına rağmen hiçbir zaman sistemle barışık yaşamamıştır.

Ülkü Darıcıoğlu 17 Mart 2016 günü İstanbul’da yakalandığı rahatsızlık sonucu ansızın aramızdan ayrıldı. Darıcıoğlu için Gülsuyu mahallesinde bir tören düzenlendi. Kalabalık bir kitlenin katıldığı cenaze töreninde konuşmalar yapılarak Darcıoğlunun sevdiği türküler söylendi. Törenin ardından Darıcıoğlu ‘’devrim şehitleri ölümsüzdür’’ sloganlarıyla ve kızıl bayrağa sarılarak sonsuzluğa uğurlandı.

 

Önceki İçerikDersim’de yasağa karşın Newroz etkinliği düzenlendi / Foto-Haber
Sonraki İçerikİstiklal Caddesi’nde patlama: 5 kişi hayatını kaybetti/ Yenilendi