İzmir’de DHF üyesi ve ailesine polis tehdidi

Ülke genelinde DHF üye ve taraftarlarına yönelik polis baskıları giderek artarken, İzmir’de de DHF üyesi Selvihan Salar ve ailesi siyasi polis tarafından tehdit edildi

İZMİR (23.01.2015)- Son dönemde devlet tarafından Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) üye ve taraftarlarına yönelik gerçekleştirilen tehdit ve ajanlaştırma politikalarına bir yenisi de İzmir’de eklendi.

DHF üyesi Selvihan Salar’ın ailesi, İzmir’de siyasi polisler tarafından aranarak tehdit edildi. Daha önce de bu tür tehdit, taciz, korkutma ve sindirme politikalarını uygulayan siyasi polis bu girişiminden sonuç alamayınca, DHF üyesi Salar’ın kardeşi üzerinden tehdit, taciz ve sindirme politikalarına devam etti.

Selvihan Salar savcılığa suç duyurusunda bulundu

Siyasi polisin telefon aramaları ile ‘ev ziyaretlerinin’ ardından savcılığa suç duyurusunda bulunan Salar’ın net tavrı sonucu aynı yöntemi yineleyen polis, kardeşi üzerinden aileye psikolojik baskı yapmaya devam etmektedir. “Kendisi yetmiyormuş gibi kardeşi de eylemlere gitmeye başladı, onu bari kurtarın vb.” söylemler dile getiren siyasi polis, bu tarz tacizlerle devrimcileri yıldırmayı amaçlamaktadır.

DHF İzmir Örgütlülüğü, DHF üyesi Salar ile ailesine yönelik tehdit ve baskıların ardından yaptığı açıklamada, faşist devletin kolluk güçlerinin DHF üye ve taraftarlarına yönelik hayata geçirmeye çalıştığı baskı, şantaj, ajanlaştırma ve tehdit politikalarının örgütlü mücadeleyle bertaraf edileceğini vurguladı.  

 

Önceki İçerikEskişehir halkı Ali İsmail Korkmaz için yürüdü
Sonraki İçerik149. F oturmasında Mehmet Yamaç’a özgürlük istendi