İsrail Siyonizminin iki günlük katliam bilançosu: 1120 ölü

Dünya kamuoyunun büyük tepkilerine karşın ABD emperyalizmi desteğindeki İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları hız kesmeden devam ediyor. İsrail’in son iki gündeki saldırılarında binin üzerinde kişi hayatını kaybetti

HABER MERKEZİ (29.07.2014)- İsrail bütün dünya kamuoyunun gözleri önünde Filistin halkına yönelik saldırılarına hız kesmeden devam ediyor. ABD emperyalizminin desteğini arkasına alan İsrail, stratejik ortaklıkta faşist T. C. devletiyle de işbirliğini sürdürürken, aralarında çocukların da olduğu yüzlerce kişiyi katletti.

İsrail savaş uçakları en az 10 çocuğu katletti

İsrail, dün Gazze’de yaralıların tedavi edildiği Şifa Hastanesi Poliklinikleri’ni vurdu. İsrail savaş uçakları, saldırılar nedeniyle evsiz kalan çok sayıda Filistinlinin sığındığı hastanenin polikliniklerini bombalarken, onlarca kişi hayatını kaybetti.  

Siyonist işgal güçlerinin saldırıları bu saldırılarla da bitmedi. İsrail Gazze sahilinde bulunan çocuk parkını da bombalarken, saldırıda en az 10 çocuğun hayatını kaybettiği bildirildi.

İsrail kana doymuyor

İsrail, savaş uçakları ve top atışlarıyla Han Yunus, Eş Şati Mülteci Kampı ve birçok noktayı vururken, dün gece yapılan saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 1120’yi aştı. 6 bin 500’e yakın Filistinlinin de yaralandığı kaydedildi.  

İsrail gece boyunca da aralıksız sürdürdüğü bombardımanda Al Aksa Televizyon ve Radyo Binasının yanı sıra Hamas Siyasi Büro Şefi Yardımcısı İsmail Haniye’nin Gazze’nin batı kesiminde yer alan eş-Şati Mülteci Kampı’ndaki evini de bombaladı.

Hamas lideri Haniye saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada, “Bizim evimiz halkımızın evlerinden değerli değildir, taşların imhasıyla bizim irademiz kırılamaz ve biz özgürlüğe kadar direniş yolunda ilerleyeceğiz” dedi. İsrail Başbakanı Benayamin Netenyahu ise tehditlerini sürdürerek saldırıların daha da genişleyeceğinin mesajını vererek orduya hazırlıklı olmasını belirtti.  

Elektrik santrali de vuruldu    

Gazze Enerji İdaresi Başkan Yardımcısı Fethi eş-Şeyh Halil, İsrail’in Gazze’deki tek elektrik santralinin ana yakıt tankerinin İsrail uçakları tarafından vurulduğunu açıklarken, üretimin tamamen durduğunu belirtti. İsrail’in daha önce bazı elektrik ana hatlarını kesmesi sonucu enerji açığı yüzde 90’a ulaşmıştı.

Elektrik ihtiyacını karşılamak için yaklaşık 360 megavat gücünde enerjiye ihtiyaç duyulan Gazze’de, şu anda yaklaşık olarak 200 megavat enerji üretilebiliyor.

Gazze, enerji ihtiyacının 120 megavatını İsrail’den, 28 megavatını Mısır’dan karşılıyordu.

Önceki İçerikMollaköy Kültür Sanat ve Doğa Festivali gerçekleştirildi
Sonraki İçerikCemaat ‘operasyonunda’ gözaltına alınan 11 polis tutuklandı