‘Işıltılar’ İstanbul’da

Muzaffer Oruçoğlu’nun ‘Işıltılar’ isimli resim sergisi Ankara, Zonguldak ve Amed’in ardından İstanbul’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde halkla buluştu. 1-10 Şubat tarihleri arasında gösterilecek olan serginin açılış kokteyline yoğun ilgi vardı

HABER MERKEZİ (01.02.2015)- Çalışmalarına Avustralya’da devam eden Muzaffer Oruçoğlu’nun Işıltılar isimli sergisi bugün İstanbul Ataköy’de halkla buluştu. Daha önce Ankara, Zonguldak ve Amed’de açılan sergiye, açılış gününde yoğun ilgi vardı.

Onur Toplumsal Tarih ve Kültür Vakfı ve Bakırköy Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen serginin açılış kokteyline pek çok sanatseverin yanı sıra Erdoğan Aydın gibi isimler de katıldı.

“Sergilerinde kendisi var olamadığı için burukluk yaşıyor “

Serginin düzenleyicilerinden Ayhan Oruçoğlu “ Farklı şehirlerde daha önce açılan sergilere yoğun katılım oldu, daha çok akademi çevreleri, üniversitelerin güzel sanatlar bölümü öğrencileri geliyor.” dedi. Muzaffer Oruçoğlu’nun 2011 ve 2014 yılları arasında yaptığı resimlerinden oluşan Işıltılar isimli sergisinde daha çok madencileri işlediğine değinen Ayhan Oruçoğlu, “Muzaffer sergilerinde kendisi var olamadığı için burukluk yaşıyor, sosyal medya ve basın üzerinden sergileri takip ediyor. İnsanların tepkisini oldukça merak ediyor. “ dedi.

Sergiyi görmeye gelen ve müzikle uğraştığını söyleyen Bahadır Kalkan isimli bir katılımcı Oruçoğlu’nu tanımadığını ve sergiye bir arkadaşı vesilesiyle geldiğini belirterek “Oruçoğlu’nun biyografisini okudum, çok ilginç. Yaşantısını Türkiye’nin dışında sürdüren birisiymiş. O anlamda çok üzüldüm, böyle bir değerin ülkesinde olması gerekirdi. Resim hakkında teknik bir bilgiye sahip değilim. Ama sanatla, sanatın başka bir koluyla müzikle uğraşan bir insan olarak hissiyatıma güvenerek söylüyorum çok güzel resimler. Ayrıca hem ifade hem de derinlik anlamında çok beğendim.” dedi.

Işıltılar sergisi, 1-10 Şubat tarihleri arasında Ataköy’de Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

   

Önceki İçerikMunzur’da sermayenin talan hayalleri devam ediyor
Sonraki İçerikIŞİD Kobanê’den çekildiğini açıkladı