Hasta tutsak Abdülmecit Arslan hayatını kaybetti

Akciğer kanseri ve böbrek lezyonu hastalığı nedeniyle bir süre önce tahliye edilen hasta tutsak Abdülmecit Arslan, bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti

HABER MERKEZİ (09.01.2015)- Hapishanelerde tutulan hasta tutsaklar, yaşadıkları ağır hastalıklarına karşın tahliye edilmezken, bazı tutsaklar da hastalıkları ölüm sınırına geldiği zaman tahliye ediliyor. Bu tutsaklardan biri de akciğer kanseri ve böbrek lezyonu hastalığı nedeniyle bir süre önce tahliye edilen Abdülmecit Arslan.  

Arslan’a, hapishanede revire gittiği dönemde, doktorlar tarafından her gittiği zaman “bronşitin var” denilerek farklı ilaçlar verilip yeniden koğuşa gönderilmişti.

Akciğer kanseri ve böbrek lezyonu hastası olan Arslan, durumunun ağırlaşması üzerine Tekirdağ F Tipi Hapishanesi’nden Metris’e sevk edilmiş, Ekim ayında da serbest bırakılmıştı.

Adli Tıp Kurumu’nun “Cezaevinde tek başına hayatını devam ettiremez” raporuna karşın, savcılık itirazı nedeniyle tahliyesi engellenen hasta tutsak Arslan, bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

 

Önceki İçerikEskişehir’de DHF üyesi ve ailesine polis tehdidi
Sonraki İçerik‘Paris’te katledilen 3 Kürt kadın devrimciyi bir kez daha saygıyla anıyoruz’