Halkın Günlüğü susturulamaz! dayanışmayı yükseltelim

Halkın Günlüğü’nün web sitesinin devlet tarafından erişiminin engellenmesi devrimci ve ilerici basın tarafından yapılan açıklamalarla protesto edilerek dayanışmanın yükseltilmesi çağrıları yapılıyor. Alınteri gazetesi, Alevizyon haber sitesi ve Arasöz Sanat ve politika dergisi yaptıkları açıklamalarla dayanışma duygularını ifade ettiler

 HABER MERKEZİ (30.09.2015)- Halkın Günlüğü web sitesinin devlet tarafından erişiminin engellenmesi birçok devrimci ve ilerici kurum ve basın tarafından protesto ediliyor. Bu anlamda yapılan dayanışma açıklamalarını okurlarımızla paylaşıyoruz.

‘’Devletin yaşamın her alanında muhalif toplumsal güçlere, dinamiklere karşı sürdürdüğü faşist saldırı ve baskı politikalardan devrimci, ilerici ve yurtsever basın da nasibini alıyor. Devrimci, muhalif basın yayın kurumlarından olan Halkın Günlüğü Gazetesi web sitenizin de hakim sınıflarca ve anti demokratik uygulama, politikalar devreye sokularak engellendiğini biliyoruz. Daha önceleri ANF, ETHA, DİHA vb devrimci, ilerici, yurtsever basın kuruluşların engellenmesine benzer bir şekilde susturulmaya çalışılan Halkın Günlüğü Gazetesi web sitesi de, iktidarın ve devletin tetikçisi Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından sansürlendi ve ülke içindeki erişimi engellendi.

Biz “Alevizyon Haber” sitesi olarak, siz Halkın Günlüğü ve diğer tüm devrimci, ilerici, yurtsever basın ve medya kuruluşlarına karşı sürdürülen bu faşist baskıları protesto ediyoruz. Hiçbir saldırı, engelleme ve sansürün Halkın Günlüğünün ve diğer devrimci, ilerici, yurtsever basının kitlelerle buluşmasını durduramayacağına ilişkin inancımızla geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor ve her daim yanınızda olacağımızın altını çizmek istiyoruz’’. 

Halkın Günlüğü susturulamaz!

Devrimci basın engellenemez!

 Yoldaşça Selamlarımızla

Alevizyon Haber Sitesi

 

‘’Devrimci basına saldırılar devam ediyor. Halkın Günlüğü Gazetesi’nin resmi internet sitesi TİB tarafından kapatıldı. Bu saldırılar karşısında sustukça bize de sıra geleceğini biliyoruz. Saldırıyı, baskıyı ve kapatmayı kınıyoruz!

Biz Arasöz olarak devrimci-demokrat basının yanındayız. Tüm devrimci-demokrat kişi ve kurumlar dayanışma içinde olmalı ve saldırılara karşı tek yürek olunmalıdır.

Arasöz olarak Halkın Günlüğü’nün yanındayız.’’

Devrimci basın susturulamaz

Yaşasın devrimci dayanışma

Arasöz Sanat ve Politika dergisi

 

 

‘’Haber sitenizin erişime kapatılarak işçi ve emekçilerin gerçek ve devrimci haberlerle buluşmasına dönük yapılan ve her yerinden adilik ve korkaklık dökülen bu faşist saldırılara karşı Alınteri Ailesi olarak yanınızda olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz.

Devrimci kurumlarımıza ve çalışma alanlarımıza dönük gerçekleştirilen faşist, gerici saldırı ve yasaklamalara karşı geliştirilmesi gereken devrimci tutumun daha ileri bir mevziden konumlanarak mücadele ve dayanışma ruhunun güçlendirilmesi gerektiği devrimci ilkesine yaslanarak;

Mail üzerinden adresimize göndereceğiniz her haberi Halkın Günlüğü imzasını taşıyacak şekilde Alinteri.net sitemizde yayınlamaya hazır olduğumuzu, kısılmaya çalışılan sesinizi buradan daha da yukarıları taşımayı kendimize devrimci bir görev bildiğimizi bilmenizi istiyoruz.

 Bu önerimizin dışında; sizler tarafından önerilen ve imkanlar dahilinde elimizden gelen her türlü yardım ve dayanışmayı siz değerli dost ve yoldaşlarımızın çalışmalarına sunabileceğimizi belirtmek istiyoruz’’.

Yaşasın devrimci dayanışma!

Halkın Günlüğü susturulamaz!

 Alınteri gazetesi

 

 

Önceki İçerikKÜLTÜREL DÖNÜŞÜMDE SANAT VE EDEBİYATIN ROLÜ
Sonraki İçerikKAÇIRMA, TEHDİT ve İŞBİRLİĞİ SALDIRISINA KARŞI SİLAHLANMA VE ÖNLEM ALMA!