Gülsuyu’nda çeteler bir devrimciyi katletti

Dün akşam Halk Cephesi’nin Gülsuyu’nda çetelere karşı yaptığı yürüyüşe saldıran çeteler Hasan Ferit Gedik isimli Halk Cephesi üyesi devrimciyi katletti

HABER MERKEZİ (30.09.2013)- Dün akşam Maltepe’ye bağlı Gülsuyu Mahallesi’nde Halk Cephesi’nin yaptığı eyleme silahlarla saldıran çetelerin ağır bir şekilde yaraladığı Hasan Ferit Gedik isimli devrimci dün gece saat 2.00’de yaşamını yitirdi.

Çetelerin saldırısı sonucunda toplam dört kişi daha ağır yaralanırken başından vurulan Gökhan Aktaş’ın durumu da ağır. Eve gittiği esnada karnından vurulan mahalle sakini Abdullah Kıyat’ın tedavisi Fatih Sultan Hastanesi’nde sürerken dizinden vurulan Semiha Ateş’se Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyor.

Halkın Sesi haber sitesinde Hasan Ferit’in katledilmesiyle ilgili yayınlanan haberde “Hasan Ferit’in katili faşist halk düşmanı AKP ve onun faşist polisi ve beslemeleri faşist çetelerdir” denildi.

Aktaş’ın kardeşi: Polis bu ülkede insanları katlediyorsa, benim polisim değildir

Saldırıda ağır yaralanan Gökhan Aktaş’ın kız kardeşiyse  “Polisin bütün işi bütün insanları katletmek mi? Polis bu ülkede insanları katlediyorsa, benim polisim değildir. Bu ülkenin bakanı insanları katlediyorsa, o benim bakanım değildir. Polis beni korumuyorsa burada işi ne?” diyerek tepki gösterdi.

Önceki İçerikSarıgazi’de Abdullah Kalay’a özgürlük istendi
Sonraki İçerikADKH’nın kampanya etkinliklerine start verildi