Gülen ve Uslu hakkında yakalama kararı çıktı

İstanbul 3.Sulh Ceza Hakimliği Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı çıkardı

HABER MERKEZİ (24.02.2015) – Cemaat ve AKP iktidarı arasında ki çatışmalar giderek şiddetleniyor. Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın “Ne istediniz vermedik” dediği Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıktı. Twitterda “Fuat Avni” ismiyle polisin yapacağını operasyonları önceden haber veren kişinin ise Emre Uslu olduğu iddia edilmişti. Emre Uslu hakkında da Gülen ile birlikte yakalama kararı çıkarıldı. Seçim öncesi AKP ve Cemaat arasında çatışmalar şiddetlenerek devam edecektir. AKP seçime, bundan önce girdiği bütün seçimlerde olduğu gibi “mağdur” edebiyatı ile girmek istiyor. Bu doğrultuda bu sefer ki hedef ise yerel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu gibi “paralel yapı” olacağı kesin. Sümeyye Erdoğan için çıkan suikast haberleri de hiç şüphesiz ki bundan bağımsız değil. Yıllarca kol kola yürüyen suç ortakları, “kanlı bıçaklı” kavgaya tutuştular.

Gülen ve Uslu’nun suçu ise “Silahlı Terör Örgütü Kurma ve Yönetme, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme”.

İstanbul 3.Sulh Ceza Hakimliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun da aralarında bulunduğu 101 kişinin telefon görüşmelerinin depolandığı iddiasıyla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yeni bir karar çıkardı.

İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan’ın talebi noktasında hareket eden İstanbul 3.Sulh Ceza Hakimliği, Gülen ve Uslu hakkında yakalama kararı çıkardı.

Önceki İçerikIŞİD ve KÜRTLER
Sonraki İçerikÖZÜ VE İÇERİĞİYLE FAŞİST ESKİNİN DEVAMI ‘YENİ TÜRKİYE’ ÜZERİNE!