Grup Munzur’dan Kobanê direnişi için şarkı

Çalışmalarını Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi’nde sürdüren devrimci politik müzik grubu Grup Munzur Şengal ve Kobanê direnişini büyütmek için “Berxwedana Şengal u Kobanê”  isimli bir şarkı besteledi

HABER MERKEZİ (07.10.2014)- IŞİD’in Kobanê’ye saldırıları ve Kürt halkının direnişi sürerken yaşanan destansı direnişin sanat ürünleri de oluşmaya başladı.

Çalışmalarını Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi’nde sürdüren devrimci politik müzik grubu Grup Munzur Şengal’de Ezidi Kürtlerin katledilmesi ve Kobanê’de IŞİD’in saldırılarına karşı direnen Kürt halkının mücadelesine atfen“Berxwedana Şengal u Kobanê”  isimli bir şarkı besteledi.

“IŞİD çetelerinin Kobanê’ye yönelik saldırıları sürerken Kürt ulusunun vermiş olduğu destansı direniş de devam etmektedir. Bizler Grup Munzur olarak  Kobanê özelinde tüm Kürdistan’da direnişin sesine ses katmak için ‘Berxwedana Şengal u  Kobanê’ adlı çalışmayı hazırladık. Kobanê direnişini selamlıyor ve tüm halkımızı dayanışmayı büyütmeye davet ediyoruz.”  diyen Grup Munzur’un “Berxwedana Şengal u Kobanê”  şarkısına şu linkten ulaşılabilir:

http://www.youtube.com/watch?v=k-s8rOFxReE&feature=youtu.be

Önceki İçerikPolis Okmeydanı’nda kitleye silahlarla saldırıyor (Yenilendi)
Sonraki İçerikDHF Dersim Örgütlülüğünden Kobane açıklaması