“Geleneksel ADHK kolektif tatil kampında buluşalım!”

ADHK her sene organize ettiği kolektif tatil kampının çağrısını ve kamp programını yayınladı

HABER MERKEZİ (09-04-2014)- Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK) her yıl düzenlediği kolektif tatil kampını bu yıl 26 Temmuz – 15 Ağustos 2014 tarihleri arasında İspanya’da düzenliyor. ADHK’nın yayınlamış olduğu çağrıyı yayınlıyoruz:

ADHK bileşenlerine ve tüm devrimci, demokratlara;

Yeni bir yaz buluşmasının daha haklı heyecanı içindeyiz. Akıp giden zaman, bu yaz 26 Temmuz – 15 Ağustos 2014 tarihler arasında yapılacak olan tatil kampımızı vazgeçilmez bir ihtiyaç haline getirdi…..

Geçen bir yıl boyunca gerek  yaşadığımız coğrafyada, gerek yer kürenin geri kalanındaki sosyal çaplı ihtilaflar yeni boyut ve ivmeler kazandı. Küresel para ve özel mülkiyetin, yüzeydeki  ve  « derin » deki devletlerin, meşru  ve  « paralel yapı » ların yaşamı nasıl zehirlediklerine yeniden ve yeniden tanık olduk.Küresel ve yerel, « yandaş » ve « karşı yandaş »  medya şirketlerinin ölçü tanımaz medyatik bombardımanın bireyi ve toplumu nasıl sersemlettiğine, hırpaladığına  şahitlik  ettik.

Yabancılaşan ve yabancılaştıran, çürüyen  ve  çürüten  kudret ve iktidar sahiplerine inat, bir kaç haftalığına da olsa maruz kalmaktan kurtulmak, dostluk ve dayanışmayı hatırlamak, hatırlamak istiyoruz. Tatil şirketlerinin değil kendi bildiğimizi yapmak, geleneksel tatil kampımızın düzey ve kalitesini yükseltmek istiyoruz. Kampçılığın komünal ve de özgürlükçü ruhunu yaşayarak  geliştirmeyi arzuluyoruz. Nerde ne zaman biteceği belli olmayan günlük endişe ve gerilimlerimize kısa bir yaz molası vermek, yeni ve  kalıcı dostluklar edinmeyi hedefliyoruz. Bedensel ve ruhsal planda dinlenmek, eğlenmek, düşünce ve düşlerimizi farklı etkinliklerle paylaşmak istiyoruz. Ve tüm bunları sizlerle bir arada, birlikte yapmak istiyoruz !

Kadın- erkek, genç- yaşlı, çoluk-çocuk  ve  « bu dünyada biz de varız »  diyen karşı duruş sahibi herkesi bekliyoruz !İçinizdeki buzları, yalnızlık  ve  yabancılaşma eğilimlerini Akdeniz güneşine sermeye davet ediyoruz !

Kolektif Tatil Kampımız; 26 Temmuz – 15 Ağustos 2014 tarihler arasında İspanya, Catalunya’nın Costa Brava bölgesi, Pals kasabasında (Platja de Pals / Camping Neptuno) yapılacaktır. Kamp yerine ilişkin daha geniş bilgi, http://www.campingneptuno.com  adresinde bulabilirsiniz.

KAMP PROGRAMI;

Açılış Şöleni

Seminer ve Paneller

Tarih ve Doğa Gezileri

Müzik ve Şiir Dinletileri

Kültür ve Eglence Akşamları

Futbol ve Voleybol Turnuvaları

Bilgi ve Diğer Yarışmalar

Çocuk Programları

Kapanış Şöleni

KAMP ÜCRETİ

1. Hafta için : 300 €

2. Hafta için : 400 €

3. Hafta için : 500 €

Büyüklere Üç Hafta: 500 €

06-12 yaş arasında olanlarda üç haftalık : 350 €

3-6 yaş arası çocuklar Üç Hafta için :  100 €

3-6 yaş arası çocuklar İki Hafta için  :   50 €

3-6 yaş arası çocuklar Bir Hafta için  :   25 €

Öğrencilere Üç Hafta:  350 €

Öğrencilere İki Hafta:   250 €

Öğrencilere Bir Hafta:  150 €

4 Kişilik Aileden üç haftalık kamp ücreti olarak: 1.400 €

4 Kişilik Aileden iki haftalık kamp ücreti olarak: 1.000 €

4 Kişilik Aileden Bir haftalık kamp ücreti olarak:   800 €

KAMP İÇİN BİRLİKTE GETİRİLECEK MALZEMELER;

Çadır, şişme yatak, battaniye, uyku tulumu vb.

Yaz tatili için kişiye gerekli malzemeler; spor, plaj ve yüzme malzemeleri.

Alerji karşıtı hap veya ilaçlar, normal ilaçlarınız

Arabanın ruhsatı ve seyahat sigorta belgesi

Pasaport, ehliyet ve kimlikleriniz

Hastalık sigorta belgesi, özel eşyalarınız

Oyun malzemeleri

Ayrıca, kitap, roman, dergi,  buna benezer ihtiyaçlar.

Not: Katılımcı arkadaşlar, çalabildiği müzik estürmanını birlikte getirmeleri rica olunur

KAMPA ULAŞIM;

Her faaliyet alanı; kampa gidiş-dönüş ulaşım sorununu kendi imkanları dahilinde çözmelidir.

Not: Uçakla Gelecek Arkadaşlar GİRONA (GERONA) havalanına inmelidirler. Gerona’dan Pals’a otobüs seferleri olmakta. Gelen arkadaşlar otobüs yada ticari taksi ile kamp yerine ulaşabilirler. Gerona ile Pals 40 km civarındadır. Bir önceki yıl, uçak ile gelen arkadaşları kamp yerine taşımada oldukça zorluklar yaşamıştık. Komite önemli sıkıntılarla karşılaşmıştı. Oysa, Gerona’dan Pals’a ulaşım noktasında herhangi bir sorun olmadığı gibi, maddi olarakta belirtilmeye değmez miktarı aşmamaktadır. Uçak ile gelen arkadaşlar bunu özellikle dikkate almalı ve kendi imkanlarıyla kamp yerine ulaşmalıdırlar.

Yol güzergahı; Duisburg, Köln, Koblenz, Saarbürcken, Metz (Fransa), Nancy, Dijon, Lyon, Valence, Nimes, Montepellier, Beziers, Perpignan, Figueres (İspanya), Viladamat, Verges, Torroella de Montgri, Pals, Platja de Pals, Camping Neptuno.

KAMP ADRESİ;

Camping Neptuno

Rodors, 23. Platja de Pals

Önceki İçerikADHK’den Ermeni Soykırımı’nın yıl dönümünde açıklama
Sonraki İçerikPolis GREİF işçilerine yine saldırdı