Gedik’e adalet yok!

Devlet destekli çeteciler mahkemede Gedik’in ailesini, avukatlarını ölümle tehdit ederken mahkeme heyeti izledi. Bununla da yetinmeyen mahkeme, 6 çeteciyi serbest bıraktı

HABER MERKEZİ (07.04.2015) – İstanbul Gülsuyu’nda uyuşturucu çeteleri tarafından katledilen Hasan Ferit Gedik’in davası dün Kartal’da bulunan Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme devletin katilleri koruma anlayışını bir kez daha gözler önüne serdi. Gedik katledilmesinden sorumlu olan 6 kişi tahliye edildi. Adalet isteyenleri ‘terörist’ ilan eden devlet, tetikçilerini korumaya devam ediyor. 6 kişinin serbest bırakılması ise tıpkı birçok devlet destekli çete katliamlarında olduğu gibi çetecilerin zaman içinde parça parça serbest bırakılacağını akıllara getirdi.

Mahkemede Gedik’in avukatlarına sınırlama getirilirken, çeteler istedikleri kadar avukat getirebildi. Basına kapalı yapılan duruşmanın kararı gece 24.00 sularında açıklandı.

Çeteciler mahkeme sırasında Gedik’in avukatlarını ve ailesini ölümle tehdit etti. Mahkeme heyeti ise çetecilerin tehditlerini izlemekle yetindi.

Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik de yaptığı konuşmada, “Katilleri koruyorlar. Mücadele için çok çabaladım dik durmaya çalıştım bugünden sonra yok umudum, adalet yok” dedi.

Dava 13 Nisan’a ertelendi. 

Önceki İçerikYDSB’den faşizmin baskı ve itibarsızlaştırma politikalarına karşı açıklama
Sonraki İçerikTorunlar Şirketi’nden işçiye tazminat davası