Gazi DHF’den gözaltılara ilişkin açıklama

Demokratik Haklar Federasyonu DHF Gazi Örgütlülüğü, dün gece  siyasi polisin yaptığı baskın ve gözaltılara ilişkin “Faşizme Cevabımızdır: Hiçbir Komplo Demokratik Haklar Mücadelemizi Engelleyemez” başlığını taşıyan açıklama yayınladı

İSTANBUL (10.09.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu(DHF) Gazi Örgütlülüğü, siyasi polisin Gazi DHD’ye baskın düzenlemesi ve DHF üyelerinin gözaltına alınmasının ardından “Faşizme Cevabımızdır: Hiçbir Komplo Demokratik Haklar Mücadelemizi Engelleyemez” başlığını taşıyan bir açıklama yayınladı. Yayınladığı açıkalamada şu ifadelere yer verdi:

“Faşizme Cevabımızdır: Hiçbir Komplo Demokratik Haklar Mücadelemizi Engelleyemez!

 Ülkemiz ezilen emekçilerinden aldığımız devrimci irade ve tarihsel sosyal maddi gerçekliğimizle yürüttüğümüz demokratik hak ve özgürlükler mücadelemiz karşısında aciziyetlerini gizleme gereği dahi duymayan faşizmin temsilcileri, bir kez daha asılsız iddia ve komplolar ile meşru mücadelemizi terörize etme gayretine girmiştir.

Dün gece saat 23:00 sularında Gazi Mahallesi’nde bulunan Demokratik Haklar Derneğimiz yüzlerce özel harekat polisi, zırhlı araç ve uzun namlulu silahlarla kapıları kırılarak, sözde bir ihbar üzerine, arama adı altında tarumar edilerek dernek çevresinde ve mahallede terör estirilmiştir.  Derneğe saldırıldığını duyup derneğe gelen DHF üyeleri şüpheli iddiası altında işkenceyle gözaltına alınmışlardır. Federasyon üyelerimize yapılan işkence bununla da sınırlı kalmayarak gözaltı süresince de devam etmiştir. Parmak izi alma bahanesiyle üyelerimize fiziki şiddet uygulanarak üyelerimiz yerlerde sürüklenmiştir.

Hukuksuzluğu bununla da sınırlı kalmayan faşist güçler komplolarını iddianamelere taşıyarak İstanbul Valiliği Dernekler Masasının izni ile faaliyet yürüten derneğimizi illegal Maoist Komünist Partisi (MKP)’nin Gazi Mahallesi’ndeki derneği olarak lanse etmiştir. Egemen faşist güçlerin bu hayali iddiaları, şüphesiz ki asılsız ve gerçekliği olmayan tezgâhlanmış komplolardır.

Ülkemizde gerçekleşen işçi katliamlarına, ülkemizde var olan çeteleşmeye, yozlaşmaya göz yuman faşist egemenler söz konusu halkın haklı mücadelesini savunan devrimciler olduğunda var oluş amacının ne olduğunu bir kez daha layığı ile gözler önüne sermiştir.

Biz onları büyük kapitalistlerin inşaatlarında karın tokluğuna çalışırken katledilen işçilerin katillerinin bekçiliğini yapmalarından biliyoruz

Biz onları mahallelerimizdeki gençlerimizi sokak başlarında zehirleyen uyuşturucu tüccarlarına sessiz kalarak ve onları kollamalarından biliyoruz

Bizler onları en küçük hak arama mücadelesine azgınca saldırılarından biliyoruz

Biz onları Haziran Ayaklanması’nda Taksim Gezi  Parkı Direnişi’nde  çevresine, doğasına ve yaşamına sahip çıkan halk üzerinde terör estirmelerinden tanıyoruz

Bir kez daha haykırıyoruz ki; DHF ülkemiz ezilen-emekçilerinin fiili meşru, demokratik mücadelesinin haklı bir mevzisidir. Hiçbir baskı ve komplo bizi bu haklı mücadelemizden alıkoyamaz.

Ülkemiz ezilen emekçilerine sözümüzdür; mücadelemize daha sıkı sarılarak, örgütlenerek faşizmin komplo ve baskılarını boşa düşüreceğiz.

Komplolar Sökmedi Sökmeyecek!

Baskılar Bizi Yıldıramaz!

Yaşasın Demokratik Haklar Mücadelemiz!

Örgütlü Bir Halkı Hiçbir Kuvvet Yenemez!

Devrimci, demokrat dostlarımızı, tüm üye ve taraftarlarımızı, emekçi halkımızı kurumumuz ile dayanışmaya, faşizmin tezgahını boşa düşürmeye çağırıyor, devlet terörünü yapacağımız yürüyüşle protesto ediyoruz.

ToplanmaYeri: Gazi Demokratik Haklar Derneği önü (Gazi Mahallesi-Heykel Park)

Toplanma Saati: 19.30”

 

Önceki İçerik‘Ahmet Atakan ölümsüzdür’
Sonraki İçerik‘Faşizmin komplo ve baskılarını boşa düşüreceğiz’