Fatsa halkı siyanürlü altın madenine ‘hayır’ dedi

Ordu’nun Fatsa ilçesinde siyanürlü altın madenine karşı yürüyüş gerçekleştiren halkın önü jandarma barikatlarıyla kesildi 

HABER MERKEZİ (25.01.2015)-Ordu’un Ünye ve Fatsa ilçelerinde siyanürle altın madenine karşı halkın direnişi devam ediyor. Siyanürlü altın madene karşı yürüyüşe geçen halk, AKP Fatsa İlçe Binası önünde bir araya geldi. Bölgedeki köylerden de katılımın olduğu eylem öncesi gerçekleştirilen basın açıklamasında, siyanürlü altın madenine karşı mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ifade edildi.

Jandarma halk üzerinde baskı kurmaya çalıştı

Onlarca araçtan oluşan konvoyla madenin bulunduğu köye doğru hareket eden kitlenin önü jandarma barikatlarıyla kesildi. Jandarma halkın yola devam etmesine izin vermezken, jandarmayla halk arasında yaşanan kısa süren bir arbede yaşandı. Halk jandarma barikatlarını aşarak yürüyüşe geçerken, jandarmanın kurduğu ikinci barikat da kitlenin kararlılığı sonucu aşıldı. Jandarmanın yürüyüşü engellemek için yeni bir barikat kurdu. Halk madenin olduğu bölgede basın açıklaması yaparak eylemi bitirdi. 

 

 

 

 

 

 

Önceki İçerikDHF,Ovacık ve Mazgirt Belediye Başkanlarından ortak basın açıklaması
Sonraki İçerikÇapa’da direniş kazandı