Faşist devletin sadık bir bekçisi; Kamer Genç

Kamer Genç faşist devletin tarihsel olarak Dersim’i katliam ve soykırımlar başta olmak üzere türlü türlü gerici politikalarla zorla Türkleştirmenin ve Sünnileştirmenin stratejik unsurlarından biri olmuştur her zaman. Yaşamının tümünü burjuva faşist partilerde geçirmesi bunun en somut ve basit örneklerinden biridir sadece

HABER MERKEZİ (23.01.2016) – Uzun yıllar Dersim’den başta CHP olmak üzere DYP gibi burjuva faşist partilerde milletvekili seçilen Kamer Genç yakalandığı kanser hastalığı sonucu yaşamını yitirdi. Yaşadığı süreç zarfında olduğu gibi ölümünden kısa bir süre önce yaptığı açıklamalar ve bulunduğu vasiyet nedeniylede yine çok konuşulan ve tartışılan isimlerden biri oldu Kamer Genç. Yaşadığı zaman dilimi içerisinde her daim faşist devletin yanında saf tutan ve burjuva faşist cumhuriyetin bekası için mücadele eden Kamer Genç son nefeslerini verirken de burjuva faşist cumhuriyeti kutsayan ve onu simgeleyen Türk bayrağı ile Dersim’de gömülmek istediğini vasiyet etmiş ve bu tavrı Kemalistler başta olmak üzere bir bütün burjuva gerici cenahı gururlandırmıştır. Bizler zaten Kamer Genç’ten bunun tersi bir yaklaşım beklemiyorduk, ki tamda gerici niteliğine uygun olarak bir vasiyette bulunmuştur. Bundan dolayı da burjuva faşist cenah tarafından “Tunceli’nin yiğit evladı” olarak haklı bir övgüye sebep olmuştur. Doğrudur gerçektende Kamer Genç zorla Tuncelileştirilen Tunceli’nin yiğit bir evladıdır. Fakat hiçbir zaman Dersim’li olmamıştır ve Dersim’i temsil etmemiştir.

Proleter devrimciler her meseleye devrimci sınıf perspektifinden bakarlar ve değerlendirmelerini bu bilimsel zeminde yaparlar. Tek tek eylemler ve burjuva hümanizmi çerçevesinde her hangi bir olgunun niteliğini belirlemezler. Belirleyici olan son tahlilde hangi sınıfları temsil ettiğidir. Konumuz özgülünde de Kamer Genç tartışmasız olarak burjuva faşist cumhuriyetin sadık bir bekçisi ve savunucusu olarak tarihe geçmiştir. Hiçbir iyi niyetli yaklaşım bu gerçeği değiştirmez. Kamer Genç faşist devletin tarihsel olarak Dersim’i katliam ve soykırımlar başta olmak üzere türlü türlü gerici politikalarla zorla Türkleştirmenin ve Sünnileştirmenin stratejik unsurlarından biri olmuştur her zaman. Yaşamının tümünü burjuva faşist partilerde geçirmesi bunun en somut ve basit örneklerinden biridir sadece. 

Önceki İçerikYeni ATK Yönetmeliği devlet cinayetlerinin gizlenmesi içindir
Sonraki İçerikDeniz Faruk Zeren: SANCI