Erdal Ataş Nazımiye’de (foto haber)

Seçim çalışmaları kapsamında Dersim’de olan HDP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Erdal Ataş bugün Nazımiye’deydi. HDP seçim bürosunu ziyaret eden Ataş, esnaf ve halkla bir araya geldi,  Belediye Başkanı Cafer Kırmızı Çiçek’i ziyaret etti

DERSİM (13.05.2015)- Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren HDP  İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Erdal Ataş bugün Dersim’in Nazımiye ilçesindeydi.  İlk olarak HDP seçim bürosu ziyaret eden Ataş’ı HDP Eşbaşkanları  Lütfü Yüksel ve Fatma Gündoğdu Göktaş karşıladı. Ataş HDP Eşbaşkanlarıyla seçime dair sohbet etti. Ataş ve eşbaşkanlar daha sonra birlikte esnafları ziyaret etti.  Ataş esnafın olumlu tepkisiyle karşılandı.

Ataş esnafı, halkı ve belediyeyi ziyaret etti

HDP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Ataş esnaf ziyareti sonrasında  Nazımiye Belediyesi’ni ziyaret etti. Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızı Çiçek Ataş’ı kapıda karşıladı.  Ataş ve  Çiçek belediye hakkında sohbet etti. Ataş’a yaşadıkları sorunları aktaran Nazımiye Belediye Başkanı Çiçek gelir sıkıntısı, nüfus azlığı sorunu ve  köylünün olmamasının yarattığı üretim sorununu yaşadıklarını ifade etti. Çiçek devamında Doluca köyündeki Pembelik barajı sorununa değindi. Doluca köyünde Pembelik barajı yapımında iki kere danıştayın kararı ile durdurma kararı çıkmasına rağmen barajın yapıldığını kaydeden Çiçek ve birçok köylünün köyünü terk etmek zorunda kaldığı ifade etti.

Önceki İçerikErdal Ataş Mazgirt’te halk ile buluştu
Sonraki İçerikÇukurova Üniversitesi’nde Mayıs şehitleri anması