Eli kanlı bir halk düşmanı: Mehmet Ağar

Sözüm ona geçmişi ile yüzleşen ve günah çıkarmaya çalışan Mehmet Ağar’ın yaptığı bu açıklamaların bizler ve halklarımız nezdinde hiçbir karşılığı yoktur, olamaz. Hiçbir açıklama ve nafile çaba Mehmet Ağar’ın eli kanlı bir halk düşmanı olduğu gerçeğini değiştiremez. Diğer tüm halk düşmanları gibi Mehmet Ağar’da er yâda geç halkın devrimci adaletinin hedefi olmaktan kurtulamayacaktır

HABER MERKEZİ (21.10.2016)- Faşist ‘’TC’’ devletinin son 40 yılının en stratejik unsurlarından biri kuşkusuz ki Mehmet Ağar’dır. Sistemin her dönem değişmeyen stratejik aktörlerinden biri olan Mehmet Ağar’ı halklarımız çok iyi tanımaktadır. Mehmet Ağar halklarımıza karşı uygulanan zulmün ve yüzlerce, binlerce devrimcinin ve halk evladının kanına girmiş tescilli bir halk düşmanıdır. Ezilen Kürt ulusu başta olmak üzere, bu ülkenin devrimcileri, ilericileri, aydınları ve komünistleri Mehmet Ağarı çok iyi tanımaktadır. Evlatları gözaltında işkenceler altında katledilerek kaybedilen Cumartesi Anneleri Mehmet Ağarı çok iyi tanımaktadır.

Mehmet Ağar yaptığı açıklamalar ve aldığı politik pozisyonlar itibari ile sürekli gündemde kalmayı başaran bir halk düşmanıdır. Denilebilinir ki ‘’TC’’ tarihinin bir dönemine damga vuran stratejik aktörlerden biridir Mehmet Ağar, Her tarihsel süreç ve dönemde devletin stratejik bekası için rol oynayan ve ihtiyaç duyulan bir misyona sahiptir Mehmet ağar.

Mehmet Ağar yine yaptığı bir değerlendirme ile kamuoyunun gündemine oturdu. Darbe araştırma komisyonunda konuşan Mehmet Ağar’ın sarf ettiği şu sözler ‘’ ,“Ben kimsenin siyasi görüşüne de bakmadım. Benim zamanımda sol görüşlü arkadaşlar il emniyet müdürlüğü yapmıştır. Türkiye Komünist Partisi üyelerini biz yıllarca gözümüzde çok büyütmüşüz. TKP üyeleri ellerine bıçak bile almamış, düzgün fikir insanlarıydı” tartışmalar yarattı.

Sözüm ona geçmişi ile yüzleşen ve günah çıkarmaya çalışan Mehmet Ağar’ın yaptığı bu açıklamaların bizler ve halklarımız nezdinde hiçbir karşılığı yoktur, olamaz. Hiçbir açıklama ve nafile çaba Mehmet Ağar’ın eli kanlı bir halk düşmanı olduğu gerçeğini değiştiremez. Diğer tüm halk düşmanları gibi Mehmet Ağar’da er yada geç halkın devrimci adaletinin hedefi olmaktan kurtulamayacaktır.

 

 

 

 

 

 

Önceki İçerikMusul operasyonu, ‘’TC’’nin çıkışı ve muhtemel gelişmeler!
Sonraki İçerikDHF’den Merkezi Kurultay’a Çağrı!