Elazığ’da DHF’ye polis baskını; 6 gözaltı

Elazığ’da bu sabah saatlerinde DHF’ye yönelik gerçekleştirilen baskınlarda 6 kişi gözaltına alındı. Özel harekât polisleri tarafından yapılan baskınlarda Elazığ Yıldız Bağları Mahallesi Muhtarı İmam Taş’ta gözaltına alındı

HABER MERKEZİ (13.04.2016)-Devletin devrimci ve ilerici toplumsal güçlere yönelik pervasız saldırıları hız kesmeden devam ediyor. Saldırılarını sistematik bir hale getirerek kitleler üzerinde korku imparatorluğu yaratmaya çalışan devlet her gün ülkenin değişik yerlerinde devrimci, yurtsever ve ilerici dinamikler üzerinde gözaltı ve tutuklama terörü uygulamaktadır.

Bu saldırılara bir yenisi bugün Elazığ’da eklendi. Bugün sabah saatlerinde DHF üye ve taraftarlarının evlerine özel harekât polisleri tarafından düzenlenen baskınlarda 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Elazığ emniyet müdürlüğünde tutulmaktadırlar.

Gözaltına alınan DHF üye ve taraftarlarının isimleri şöyle; Yaren Çakar, Gizem Biçici, Şenol Yıldız, Murat Kaya, Bahar Güler. Ayrıca baskınlar kapsamında Elazığ Yıldız bağları mahallesi muhtarı İmam Taş’ta gözaltına alındı.

 

Önceki İçerikKeskin devrimcilik adına sergilenen ucuz eleştirinin kör dövüşçülüğü
Sonraki İçerik‘’Savaşanlar kaybedebilir; ama savaşmayanlar çoktan kaybetmiştir’’