DHF’den Kadıköy ve Şişli mitingine çağrı

Demokratik Haklar Federasyonu, sendika konfederasyonlarının ve Alevi örgütlerinin 25 Mayıs Pazar günü iki ayrı yerde düzenleyeceği mitinglere katılım çağrısı yaptı

HABER MERKEZİ (24.05.2014)- Aynı güne denk gelen sendikaların düzenlediği miting ve Alevi örgütlerinin düzenlediği eylemin birleştirilememesi nedeniyle DHF iki eylemede katılacağını açıkladı. DHF, konfederasyon ve odaların Kadıköy’de düzenleyeceği Taşeronlaşmaya karşı mitingine Yeni Demokratik Sendikal Birlik (YDSB)  ve Anadolu Yakası DHF örgütlülüğüyle katılım sağlayacak. Alevi örgütlerinin Şişli’de düzenleyeceği “Yeter Artık” eylemine ise Avrupa yakası DHF örgütlülüğüyle katılım sağlayacak.

Miting ve Eylem Bilgileri

YDSB ve DHF Anadolu Yakası Örgütlülüğü

DİSK, Türk-İş, KESK, TMMOB, TTB ve TDB’nin çağrısıyla 25 Mayıs günü saat 12.00 İstanbul Kadıköy’de “Taşeron ölüm demektir, yasaklansın” talebiyle mitinge katılım sağlayacak.

Yer: Kadıköy

Saat: 12.00

DHF Avrupa Yakası Örgütlülüğü ise:

Alevi örgütlerinin Okmeydanı Cemevi’nde yaşanan polis saldırısından sonra Alevilere dönük saldırılara karşı 25 Mayıs Pazar günü saat 13.00’de Şişli’de düzenleyeceği “Yeter Artık” eylemine katılım sağlayacak.

Yer: Şişli Camii

Saat: 13.00

 

Önceki İçerikDersim’de MKP/PHG militanları polisle çatıştı
Sonraki İçerikİstanbul’da halk Uğur Kurt için sokaklardaydı