DHF’den Bahçeli’nin Dersim’e gidişine ilişkin basın toplantısı

Dersim Demokratik Haklar Derneği ile Mazgirt ve Ovacık Belediye Başkanlarının katılımıyla yapılan basın toplantısında Devlet Bahçeli’nin Dersim’e gidişine ilişkin açıklama yapıldı   

DERSİM (27.11.2014)- DHF Dersim örgütlülüğü, Dersim Demokratik Haklar Derneği’nde basın emekçileriyle bir araya gelerek Devlet Bahçeli’nin Dersim’e gidişine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Toplantıya DHF Dersim örgütlülüğü, Ovacık ve Mazgirt Belediye Başkanları katıldı.

DHF adına yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “23 Kasım Pazar günü Davutoğlu geldiğinde tavrımız ne ise Devlet Bahçeli geldiğinde de tavrımız aynı olacaktır. Bizim için hiçbir düzen partisinin birbirinden farkı yoktur çünkü halka vereceği hiçbir şey yoktur. Dersim üzerinden oyunlar oynanıyor. Dersim’e gelerek Dersim üzerinden kendini var etmek meşrulaştırmak isteniyor. Biz bunlara geçit vermeyeceğiz.”

Mazgirt ve Ovacık Belediye Başkanları da yarın Dersim’de bulunacaklarını belirterek sistemin kirli oyunlarına karşı her zaman halkın meşru ve demokratik mücadelesinde yanlarında saf tutacaklarını belirtti.

 

 

 

Önceki İçerikDersim’de faşizme geçit vermeyeceğiz
Sonraki İçerikDemokratik Kadın Hareketi’nden panele çağrı