Dersim’de faşizme geçit vermeyeceğiz

DHF Dersim örgütlülüğü, Devlet Bahçeli’nin Dersim’e gideceğini belirtmesi üzerine bir açıklama yayınladı. Bu açıklamayı okurlarımızla paylaşıyoruz

DERSİM (27.11.2014)- Dün Davutoğlu bugün de kafatasçılık ve faşizmde ihtisas yapmış olan Devlet Bahçeli, günlerdir süren Dersim polemiği ve restleşmesi üzerinden Dersim’e geleceğini ifade etti. Gerici hakim sınıf temsilcilerinin kendi aralarındaki klik dalaşı ve birbirlerini köşeye sıkıştırmak amacıyla Dersim meselesini, Dersimlilerin tarihsel acılarını kendi gerici sınıf çıkarları için sıçrama tahtası olarak kullanmak istemektedir. Bu minvalde 23 Kasım Pazar günü Dersim’e gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu Dersimlilerden hakettiği gerekli cevabı alarak geri gitti.

Ermenilere, Kürtlere, Alevilere düşmanlığını her defasında ağzından salyalar akıtarak, hakaretler ederek açıkça ifade eden ırkçı, kafatasçı Bahçeli’nin Dersim topraklarına ayak basması en açık ifadeyle söylemek gerekirse Dersimlilere hakaret ve Dersimlilerin acıları üzerinde tepinmekle eş anlamlıdır.

Devletin 1937/38 yıllarında Dersim’de yaptığı katliam ve kıyımı meşru gören, ‘bugün olsa yine yaparız’ diyen, Dersim’in değerlerine, Seyit Rıza ve yoldaşlarına ‘alçak’ hain’ ‘ soysuz’ diyerek hakaret eden kafatasçı zihniyetin Dersim topraklarına ayak basması, Dersimlilerin sabrını sınamak anlamına gelir.

Dersim halkı nasıl Ahmet Davutoğluna gerekli cevabı verdiyse ırkçı, faşist, kafatasçı Bahçeliye de gerekli olan cevabı en iyi şekilde verecektir.

Tüm onurlu ve duyarlı Dersim halkını bu faşist, kafatasçı, gerici zihniyeti protesto etmek için alanlara çağırıyoruz.”

Önceki İçerikİstanbul’da kadınlar 25 Kasım’ı alanlarda karşıladı
Sonraki İçerikDHF’den Bahçeli’nin Dersim’e gidişine ilişkin basın toplantısı