DHF Kürdistan alt kurultayı sonuçlandı/Foto haber

DHF kurultay çalışmalarının yoğun devam ettiği yerlerden biri olan Kuzey Kürdistan’da, dün alt kurultay yapılarak kurultay çalışmaları sonuçlandırıldı. Oldukça coşkulu geçen alt kurultaya birçok kurum temsilcisi de katılım sağladı

HABER MERKEZİ (24.10.2016)-Demokratik Haklar Federasyonu(DHF)’nin merkezi kurultay çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kurultay çalışmalarının yoğun ve canlı geçtiği yerlerden biri de Kuzey Kürdistan’dır. Bir ayı aşkındır yoğun bir kurultay sürecinin ele alındığı Kuzey Kürdistan’da alt kurultay dün coşkulu bir şekilde yapılarak sonuçlandırıldı.

Dersimde bulunan Belediye konferans salonunda yapılan kurultayda kitlesellik ve coşku hâkimdi. ‘Kapitalizme ve Faşizme Karşı Sosyalizm Mücadelesinde Birleş’ şiarı gerçekleşen alt kurultaya birçok kurum temsilcisi de katılım sağladı.

Alt kurultaya;  HDP Dersim milletvekili Alican Önlü, DHF Mazgirt Belediye başkanı Tekin Türkel, DHF Ovacık Belediye başkanı F.Mehmet Maçooğlu, Özgürlük ve Sosyalizm(ÖSP) genel başkan yardımcısı Nusrettin Maçin, Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Yusuf Cengiz, Halk Cephesi, Partizan ve KESK temsilcileri de katılım sağladılar.

Saygı duruşu ile başlayan alt kurultay da DHF adına M.li Eser tarafından kurultay ve siyasal sürece dair bir konuşma yapıldı. Ardından kurum temsilcileri kurultayı selamlayarak sürece dair fikirlerini kitleyle paylaştılar. Kurultayda DHF devrimci tutsak Murat Kur’dan gelen mektup okundu.

Program ve Tüzük taslaklarının okunarak tartışıldığı alt kurultayda oldukça verimli tartışmalar yürütülerek ve kurultay başarılı bir şekilde sonuçlandı.

 

Önceki İçerikRefik Demir /Grupçuluk ve Dogmatizmin şaşmaz belleği: Halil Gündoğan!
Sonraki İçerikKürdistan’da saldırılar tırmanıyor!