DHF İstanbul; 1 Mayıs’ta Bakırköy’deyiz!

DHF İstanbul örgütlülüğü bir açıklama yaparak başta üye ve taraftarları olmak üzere tüm emekçileri 1 Mayıs’ta Bakırköy’e çağırdı. Yapılan açıklamayı öneminden dolayı olduğu gibi yayınlıyoruz

İSTANBUL(27.04.2017)-‘’Enternasyonal proletaryanın birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ın öngünlerine girmiş bulunmaktayız.  İçinden geçmekte olduğumuz tarihsel süreç,  sınıflar mücadelesinin mevcut somut durumu, güç dengeleri ve toplumsal muhalefetin nesnel gerçekliklerini dikkate aldığımızda bu 1 Mayıs daha bir önem arz etmektedir.

Erdoğan/AKP iktidarının emeğimize, yaşamımıza ve irademize yönelik saldırılarını daha da boyutlandırdığı ve can/kan bedeli mücadeleler ile kazandığımız devrimci kurumlarımızı kapatarak susturmaya çalıştığı bugünlerde, devrimci meşruluk çizgimizi esas alarak daha kitlesel ve coşkulu bir katılımla 1 Mayıs alanına akalım!

Başta üye ve taraftarlarımız olmak üzere emekçileri emperyalizme, kapitalizme, faşizme ve her türden gericiliğe karşı sosyalizm bayrağı altında Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) saflarında Bakırköy’e davet ediyoruz’’.

Önceki İçerik1 Mayıs’ta alanlara akalım!
Sonraki İçerikYaşasın proletarya enternasyonalizmi!