DHF 6 Şubat’ta Çağlayan Adliyesi’ne çağırıyor

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) üye ve taraftarlarını 6 Şubat’ta faşizmin fermanını yargılamak için Çağlayan Adliye’sine çağrı yaptı

HABER MERKEZİ (05.02.2015) – Sendika temsilcilerine 1 Mayıs 2014 günü Taksim ve çevresinde yaşanan olaylarla ilgili açılan davanın ilk duruşması yarın (6 Şubat’ta) yapılacak. Çağlayan Adalet Sarayı’nda görülecek dava hakkında sendikalar ve STK’lar adına basın açıklaması yapan DİSK Genel Başkanı Kani Beko: “Faşizmin amacı ayakkabı kutularının, kaçak sarayların asgari ücretten pahalı kadehlerin bekasını korumaktır. 6 Şubat’ta Çağlayan’da emekçiler faşizmi yargılayacak” ifadelerinde bulundu.

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) olarak Taksim’in 1 Mayıs olduğunun vurgusunu bir kez daha yaparak faşizmin baskı, zulüm ve yıldırmalarına karşı devrimci mücadeleyi büyütmek ve devrimci dayanışmayı yükseltmek adına yarın sabah saat 11.30’da Çağlayan Adliyesi’nde olacağımızı ve DHF üye ve taraftarlarını da bu fermana karşı savunma yapmaya değil aksine milyonlarca işçi ve emekçi adına bu fermanı yargılamaya çağırıyoruz.

 

Önceki İçerik‘Kil ocağı istemiyoruz’
Sonraki İçerikDHF’den Kadıköy mitingine çağrı!