DGH Avcılar üyesi polis tarafından tehdit edildi

28 ve 30 Ocak 2014 tarihlerinde evi polis tarafından aranıp rahatsız edilen Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) üyesi Rabia Bıyıklı tehdit edildi
İSTANBUL (31.01.2014)- 28 ve 30 Ocak 2014 tarihlerinde evi polis tarafından aranıp rahatsız edilen Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) üyesi Rabia Bıyıklı tehdit edildi.
Telefonda konuşan kişi Vatan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nden arayarak aileye “Kızınızın nereye gittiğini biliyor musunuz?” , “Vatana gelmeniz gerekiyor” , ” Kızınız Avcılar’da broşür dağıtıp toplantılara katılıyor. Bununla ilgili bilginiz var mı?” ,”Siz kızınızı hiç takip etmiyor musunuz?” , “Kızınıza sahip çıkın” gibi itham ve tehditlerle aile baskı altına alınmaya çalışılıyor.

DGH üyesi: ‘Tehditleriniz boşuna’

Ardından polisler bir telefon numarası vererek “Bize buradan ulaşabilirsiniz. Sizi önce de aradık. Bu sizi son arayışımız. Bundan sonra olacaklardan biz sorumlu değiliz.” diyerek açık tehditlerde bulundu.
İkinci arama sırasında telefonu alan DGH üyesine “Avcılar’da gittiğin dernek Maoist Komünist Partisi derneğidir” denilerek aslı olmayan iddialara bir yenisine daha eklenmiştir. “Gittiğin dernek yasal değil. Arkadaşlarını iyi tanıyor musun? Bizde fotoğrafların ve tüm bilgilerin var. Sen gitmeyi bırakınca biz de aramayı bırakacağız.” gibi söylemlerle tacizine pervasızca devam eden polisin faşist anlayışa karşısında demokratik haklarını savunduğunu ve savunmaya devam edeceğini söyleyen DGH üyesi “Tehditleriniz boşuna” diyerek gençlik mücadelesinin meşruluğunu savundu.

‘Baskılara karşı halkın haklı kavgasını büyütmeye devam edeceğiz’

DGH üyelerinin başına gelebilecek şeylerden polisi sorumlu tutan Demokratik Haklar Derneği (DHD) Avcılar, demokratik haklar mücadelesi yürütenlere yönelik baskıları teşhir etti. Faşizmin geçmişte olduğu gibi bugün de baskılarına son hızla devam ettiğini belirten DHD Avcılar, bu baskılara karşı halkın haklı kavgasını büyütmeye devam edeceğini açıkladı.

Önceki İçerikDHF:Gerici faşist saldırılara geçit yok
Sonraki İçerikTKMP Ocak ayı hak gaspları raporunu açıkladı