Dersim’de faşist kolluk güçleri DHF faaliyetçilerini kaçırmaya çalıştı

Faşist kolluk güçleri Dersim’de DHF üyelerini kaçırmaya çalıştı

DERSİM(20.12.2014)- Bugün saat 18.30 sularında Dersim Merkez’den Alibaba Mahallesi’ne giden 2 DHF faaliyetçisinin yolu faşist kolluk güçleri tarafından kesilerek kaçırılmak istendi. Bunun üzerine DHF faaliyetçileri bu duruma direnerek karşı koydu. Çevreden gelen tepkiler ve diğer DHF faaliyetçilerin kaçırılma girişimini duyup yaşananların olduğu yere gitmesi sonucu geri adım atmak zorunda kalan faşist kolluk güçleri, kimlik sorgusundan sonra çekildi.

‘Faşist baskılar bizleri örgütlü mücadelemizden alıkoyamayacaktır’

Bunun üzerine yazılı bir açıklama yapan Dersim DHD üyeleri şunları ifade etti: “Bizler Demokratik Haklar Federasyonu olarak örgütlü bulunduğumuz bütün alanlarda halkın haklı demokratik meşru mücadelesini sahiplenip sürdüreceğiz. Hiçbir faşizan uygulama bizleri haklı mücadelemizden alıkoyamayacaktır. Devletin gerici faşist baskısı dün olduğu gibi bugün de artarak halka ve halkın haklı davasını sürdürenlere karşı devam etmektedir. Bizler bu faşizan uygulamalara ilk defa maruz kalmıyoruz, ezenle ezilenin mücadelesi devam ettiği sürece bu saldırıların muhatabı olacağımızı biliyoruz. Ancak hiçbir gerici faşist uygulama bizleri meşru mücadelemizden alıkoyamayacaktır. Bizler gücümüzü inancımızdan, ezilenlerin mücadele tarihinden alıyoruz. Bundan dolayıdır ki devletin gerici saldırılarını örgütlü mücadelemizle bertaraf edeceğiz.
Bu saldırıları teşhir etmek için yarın yapacağımız basın açıklamasına tüm devrimci demokrat kurumları ve Dersim halkını gericiliğe ve faşizan baskılara karşı örgütlü mücadele bayrağını büyütmeye çağırıyoruz
Yer: Sanat Sokağı
Saat: 16.00
Tarih: 21 Aralık Pazar

Önceki İçerik19-22 Aralık’ta katledilenler Ovacık’ta meşaleli yürüyüşle anıldı
Sonraki İçerikŞengal özgürleştirildi