Dersim halkı Kobane için yürüdü

Dersim’de halk bugün Kobane’yi selamlamak ve faşist güçlere karşı öfkesini dile getirmek için sokaklara çıktı. DHF’nin de kitlesel olarak katıldığı Dersim Halk Meclisi Girişimi’nin çağrısı üzerine gerçekleştirilen eylemde yüzlerce kişi yürüdü

DERSİM (08.10.2014)- Bugün saat 12.00’de Sanat Sokağı’nda bir araya gelen kitle, Yeraltı Çarşısı üzerinden Gola Çeto’ya doğru yürüyüşe geçti. Sloganlar ve zılgıtlar eşliğinde yürüyen kitle köprüyü trafiğe kapatarak Sihenk’e doğru ilerledi.

Yürüyüş sırasında kitle A 101’i taşlayarak tepkisini dile getirdi. “İnsanlık Onuru Kobane’de Direniyor Sessiz Kalma”yazılı pankart arkasında yürüyen kitle, Sihenk Mahallesi’nde oturma eylemi yaptı. Kobane’ye saldıran IŞİD ve IŞİD’e destek veren faşist TC devleti ve emperyalist ülkeler protesto edildi. Eylemde kitleye Kobane’deki direnişi büyütme çağrısı yapılarak Kobane’ye ilişkin eylem ve etkinliklerin devam edeceği duyuruldu.

Bugün Kobane için Dersim’de esnaflar bir gün boyunca kepenk kapatarak Kobane’yi selamladı. Okullar ise iki günlüğüne tatil edildi.

 

 

 

 

Önceki İçerikDHF Dersim Örgütlülüğünden Kobane açıklaması
Sonraki İçerikAnkara’da Kobane eylemine polis saldırısı başladı (Yenilendi)