Ankara’da Kobane eylemine polis saldırısı başladı (Yenilendi)

Üniversitesi Cebeci Kampüsü öğrencileri İletişim Fakültesi’nde bir araya gelen öğrencilerin Kızılay Meydanı’na yürümek istemesi üzerine polis saldırdı.

ANKARA (08.10.2014)-Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü öğrencileri, IŞİD’in Kobanê’ye  dönük saldırılarını protesto etmek için İletişim Fakültesi önünde bir araya gelerek “Kobanê İçin İnsanlık İçin Gençlik Ayakta” pankartıyla Kızılay Meydanı’na yürümek istedi.

Öğrenciler KESK’in çağrısıyla Kolej’de toplanan kitleyle birleşti. Polis Kızılay Meydanı’na yürümek isteyen kitlenin önce önünü kesti ardından da biber gazı, plastik mermi ve TOMA’larla saldırdı. Kitlenin bir kısmı Cebeci Kampüsü’ne çekildi. 

Saat 19:20 Kitlenin bir kısmı Kurtuluş Metro İstasyonu’nda bir araya gelerek polisle çatışmaya devam ediyor. Cebeci Kampüsü’ne çekilen öğrenciler polis saldırılarına karşı havai fişek ve taşlarla karşılık veriyor.

Saat 19:28 Kampüste çatışmalar devam ederken, polis TOMA ve akreplerle üniversiteye girmeye çalışıyor. Halk ise polisin üniversiteye girmesine karşı direnirken, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Önceki İçerikDersim halkı Kobane için yürüdü
Sonraki İçerikGazi’de MKP/PHG militanlarından Kobane eylemi