DDHD ve DHF seçimlerden çekilmedi

Dersim Demokratik Halk Dayanışması, çeşitli internet siteleri ile yerel yayınlarda yerel seçimlerden çekildiği şeklinde yapılan yayınlara ve yürütülen kara propagandalara karşı bir açıklama yaptı

HABER MERKEZİ (29.03.214)- Dersim Demokratik Halk Dayanışması, çeşitli internet siteleri ile yerel yayınlarda yerel seçimlerden çekildiği şeklinde yapılan yayınlara ve yürütülen kara propagandalara karşı bir açıklama yaptı.

“Dersim’de çeşitli internet siteleri ve yerel yayınlarda Dersim Demokratik Halk Dayanışması (DDHD)’nın seçimlerden çekildiğine dair yalan haberler yer almaktadır. Bu tür haberler gerçekliği yansıtmamaktadır. Bir kez daha ilan ediyoruz ‘Söz yetki karar Dersim halkına” şiarıyla biz kazandık yarın da sandıkta biz kazanacağız.

Dersim’de çekilmedik, başka bir parti veya birliği desteklemiyoruz. Yalanlara inanmayın sandıkta oyunuza ve geleceğinize sahip çıkın. 2009 yerel seçimlerinde de karşılaştığımız bu tablonun bugünki yansımasının nedeni, DDHD’nin dünden bugüne ‘Söz yetki karar Dersim halkına’ şiarıyla yürüttüğü yerel seçim çalışmalarının ortaya çıkardığı coşku ve heyecanı burjuva yöntemlerle altetme girişimidir. Dersim Merkez, Ovacık, Hozat, Mazgirt, Pülümür, Nazimiye’de DHF’nin desteklediği adaylar geri çekilmedi: Hiçbir güç de halkın taleplerinin geri çekemez.

Bu nedenle;

Dersim Bağımsız Belediye Başkan Adayı  Ali Tacar (Bağımsız aday olarak giriyor)

Desim İl Genel ve Belediye meclis üyeleri  (TKP çatısı altında giriyor)

Ovacık Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Maçoğlu (TKP çatısı altında giriyor)

Hozat Belediye Başkan Adayı Kahraman Kılıç (TKP çatısı altında giriyor)

Mazgirt Belediye Başkan Adayı Tekin Türkel (ÖDP çatısı altında giriyor)

Pülümür İl Genel Meclis Üyesi Erdal Duman (TKP çatısı altında giriyor)

Nazimiye İl Genel Meclis Üyesi Alişer Timurtaş, Alattin Eker (TKP çatısı altında giriyor)

Nazimiye Belediye Meclis Üyesi Adayları Pakize Durgun, Ümit Gürbüz, Gönül Gökbaş (TKP çatısı altında giriyor)

Biz DDHD olarak biliyoruz ki Dersim halkı, DDHD’nin etrafında kenetlenerek bu tür kara propagandalara geçit vermeyecektir.”

Önceki İçerikÖzgür Gelecek ve Partizan algısı
Sonraki İçerikDDHD’den yüzlerce araçlık konvoy