Cizre’ de devlet terörüne karşı halk direnişte

Cizre devlet tarafından adeta işgal edilmiş durumdadır. Binlerce polis ve özel harekâtçının konuşlandırıldığı Cizre’de halk devletin toplu katliam yapma hazırlığında olduğunu belirtiyor

HABER MERKEZİ (05.09.2015)-Devletin Kürdistan’da geliştirdiği kirli savaş politikası ve saldırısı tüm pervasızlığı ile sürmektedir. Kürdistan’ın kadim toprakları hemen hemen her gün cesur ve fedakâr Kürt gençlerinin ve kadınlarının kanlarıyla sulanmaktadır. Çocuk katliamlarının artık sistematik bir hal aldığı Kürdistan’da çocuklar durmaksızın katledilmeye devam ediliyor… Devletin tüm bu kirli savaş konsepti ve saldırganlığına karşı Kürt ulusunun onurlu direnişi ise devam etmektedir. Tüm korku, manipülasyon, katliam ve infazlara rağmen halk kendini koruyarak ve direniş sergileyerek gereken cevabı vermektedir.

Cizre işgal altında;

Yakın bir süre önce öz yönetimini açıklayan Cizre’de devlet adeta toplu katliam yapma hazırlıklarına girişmiş durumdadır. Polis mahalleleri ablukaya alarak ele geçirmeye çalışırken çıkan çatışmalarda 4 kişi hedef alınarak katledildi. Polisin seçim sonuna kadar ilçede kalacağı ve çıkmayacağı belirtiliyor.

Devletin, tüm kurumları ile ve özel harekât timleri ve polisler ilçedeki okullar başta olmak üzere tüm devlet kurumlarına yerleştirilmiş durumdadır.

Binlerce kolluk gücünün konuşlandırıldığı Cizre adeta işgal edilmiş bir görüntü içindedir. Halk üzerinde terör estiren kolluk güçleri rast gele halkın üzerine ateş açmaktadırlar. Cizre’de ki mahallerin hemen hemen tümü özel harekât timleri tarafından kuşatılmış durumdadır. Belediye ve HDP’li yetkililer devletin Cizre’de katliam yapma hazırlıkları içinde olduğunu belirttiler. İlçedeki işgal ve gerginlik devam ederken, halkın toyekün direnişi de devam etmektedir.

 

 

Önceki İçerikDünya Çocuklarındır: Onlara Düşman Gericiliklerle Paylaşılamaz!
Sonraki İçerikSüreç” Seçimler” ve Görevler!