Cizre’de bugün iki kişi daha katledildi

Cizre’de katliam haberleri gelmeye devam ediyor. Cudi Mahallesi’ne giremeyen özel harekatçılar mahalleleri rastgele taradı, açılan ateşte Şükrü Coşkun ve Nebi Kaplan katledildi

HABER MERKEZİ (10.01.2016) – Sokağa çıkma yasaklarıyla saldırıların ve katliamların başladığı Cizre, yasaklar 27 günü geride bıraktı. İlçede şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Cudi Mahallesi’ne girmeye çalışan özel harekatçılar ve YPS güçleri arasında çatışmalar çıktı. Çatışmaların ardından ise özel harekatçılar mahalleleri rastgele taradı. Açılan ateşte Şükrü Coşkun ve Nebi Kaplan katledildi.

Sokakta bekleyen cenazeleri almak isteyen halkın üzerine de ateş açıldı. Ayrıca gece başlayan ve sabaha kadar süren çatışmalarda öldürülen asker ve polislerin olduğu iddia edildi.

Çatışmalarda Cahferi Sadık Tepesi’nden, Sait Atak İlköğretim Okulu tepesinden ve Çarkendal bölgesi olmak üzere üç koldan girmek isteyen asker ve polisler sabaha kadar aralıksız bir şekilde tanklarla top atışı yaparak, kobra tipi zırhlı araçlardan da bomba atar ve ağır silahlarla mahalleyi taradı. Cudi Mahallesi’ne 3 noktadan girmek isteyen asker ve polise Sivil Savunma Birlikleri (YPS) tarafından, sert karşılık verildi. 

Yafes Caddesi üzerinde bulunan Mem u Zin Oteli ile Uğur Dershanesi binalarına yerleştirilen özel harekat polisleri ise Nur Mahallesi’ne ateş açmaya devam ediyor. 

Önceki İçerikFırat’ın iki yakası, Suriye ve Türk devletinin iflas eden “kırmızı çizgileri”
Sonraki İçerikAvrupa’da “olağanüstü” haller ve körüklenen ırkçılık