Cizre’de bir bodrum vahşeti daha!

Şırnak’ın Cizre ilçesinde içerisinde yaralıların bulunduğu bir bodrum daha olduğu ve Sur Mahallesi’nde bulunan bodrumda mahsur kalan yaklaşık 50 kişiden 20-25’inin katledildiği öğrenildi

HABER MERKEZİ (10.02.2016) – Şırnak’ın Cizre ilçesinde içerisinde yaralıların bulunduğu bir bodrum daha olduğu ve Sur Mahallesi’nde bulunan bodrumda mahsur kalan yaklaşık 50 kişiden 20-25’inin katledildiği öğrenildi.

Devlet katliamları Cizre hız kesmeden devam ediyor. İçişleri Bakanı Efkan Ala “Cizre’de sona yaklaştık” dedikçe, katliamların boyutu da büyüdü. Söz konusu bodrumda mahsur kalan kişilerden biri olan HDP Milas eski İlçe Eşbaşkanı Derya Koç’un babası telefonla arayıp haber vermesi ile ortaya çıktı.

Koç’un aradığı babasına “Şu anda burada mahsur kalan 20-25 kadar arkadaşımızı yakarak katlettiler. Diğerlerini de infaz etmeye çalışıyorlar” dediği öğrenildi.

Etrafları sarılı olduğu için konuşmayı kısa tutan ve kısık sesle konuşan Koç, “Şu an durumumuz çok kritik. Alt kattaki bodrumda yaklaşık 20 yaralı arkadaşımızı yakarak katlettiler. Biz de geriye 20 kişi kaldık. Şu an etrafımız tanklarla çevrilmiş durumda. Bize de ateş açıyorlar. Biz de yanabiliriz her an. Onun için halkın acilen buraya gelmesi gerekiyor. Yaklaşık bir saat önce buraya ateş açtılar. Yaralı arkadaşlarımızı katlettiler. Sadece 20 kişi hayattayız ve hepimiz yaralıyız. Sur Mahallesi’ndeyiz. Etrafımız tanklarla çevrili. Şebeke de yok. Telefon her an kapanabilir. Şu an kapatmak zorundayım. Etrafımızdalar” dedi. 

Binada kalanların isimleri 

Derya Koç, Lokman Bilgiç, Murat Kekin, Sinan Kaya, İbrahim İvrendi, Fırat Malgaz, Orhan Tunç, Meryem Akyol, Mürsel Dalmış, Star Öztürk, Murat Tunç, Abdülselam Turgut, Fatma Demir, Emel Ayhan, Mesut Özer, Abdullah Özgür, Agit Aydın, Barış Gasir, Sahip Edip, soyadı öğrenilemeyen Ferhat isimli kişi. 

 

Önceki İçerikMKP: Soykırımcı Erdoğan/AKP güruhu yarattığı kan deryasında boğulacak!
Sonraki İçerikYüksekova’da bir genç katledildi