Çarşı grubunun kurucusu gözaltında

Dün eylemlerde çok sayıda kişiyi kayıt dışı gözaltına alan polis bu sabah da Çarşı grubu üyelerinin evlerini basarak aralarında grubun kurucusu Cem Yakışkan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişiyi gözaltına aldı 

HABER MERKEZİ (16.06.2013)- Bilindiği gibi dün Taksim Gezi Parkı direnişini kırmak için polisin parka saldırarak işgal etmesinin ardından yaşanan eylemlerde çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Edinilen bilgilere göre çok sayıda kişinin gözaltında olduğu bilinirken polis bu durumu inkar etmişti. Avukatların eylemcilerin akıbetini öğrenmek için gittikleri karakollarda polis gözaltılara dair hiçbir bilgi vermedi ve kayıtdışı gözaltı yaparak açıkça suç işledi. Gözaltına alınanların akıbeti hala bir muamma olarak kalmaya devam ediyor.

Çarşı’ya baskın

Öte yandan terörle mücadele polisleri bu sabah Çarşı grubunun evlerini basarak bazı çarşı üyelerini “eylemleri provoke etmek” iddiasıyla gözaltına aldı.  

Beşiktaş Çarşı taraftar grubunun kurucularından Sarı Cem lakaplı Cem Yakışkan ile Çarşı’nın pankartlarını hazırlayan Deve Erol lakaplı Erol Özil bu sabah evleri basılarak arama yapıldıktan sonra gözaltına alındı. Çarşı grubunun başka üyelerinin de gözaltında oldukları kaydediliyor.

 

Önceki İçerikTaksim Dayanışması’ndan anmaya çağrı
Sonraki İçerikAnkara’da on binlerce kişi Kızılay Meydanı’nda