Başka bir dünya mümkün: 10 Ocak’ta Büyük Sosyalizm Yürüyüşü’ne

ADHK, ADKH ve ADGH ortak bir açıklama yayımlayarak, 10 Ocak’ta Berlin’de düzenlenecek olan Büyük Sosyalizm Yürüyüşü’ne çağrıda bulundu

ALMANYA (08.01.2016) – Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK), Avrupa Demokratik Kadın Hareketi (ADKH) ve Avrupa Demokratik Gençlik Hareketi (ADGH) ortak bir açıklama yayınlayarak, 10 Ocak’ta Berlin’de düzenlenecek olan Büyük Sosyalizm Yürüyüşü’ne çağrıda bulundu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Başka bir dünyanın mümkün olduğunun bilinciyle donanıp yaşamı yaşanılır kılmak için mücadeleleriyle tarihe adlarını yazdıran Roza Luxemburg, Karl Liebnecht ve Vladimir Lenin mücadelemizi aydınlatmaya devam ediyor

Emperyalist – Kapitalist Dünya sistemi varlığını devam ettirmek için dünya ezilen halklarına yaşamın her alanında saldırılarını arttırdığı bir süreçten geçiyoruz.

Yaşamın her alanında yaratanlar üretenler bizlerken, bir avuç kan emici zorba bizi emeğimizi üzerinden sömürmekte ve buna boyun eğmemiz istenmektedir. Dünyadaki yeraltı ve yerüstü kaynaklarını daha rahat sömürebilmek için çıkardıkları savaşlarla dünyayı yeniden kendi ihtiyaçları temelinde dizayn etmeye çalışanlar bugün Rojava’da, Şengal’de, Kobane’de ve Türkiye – Kuzey Kürdistan’da yaşanan katliamların baş mimarlarıdır.”

Umudumuzu ve kararlığımızı haykırmaya çağırıyoruz

Yapılan açıklamada devamla devrimci kazanımları sahiplenmenin ve ilerletmenin elzem bir görev olduğu vurgulanarak 10 Ocak’ta düzenlenecek Büyük Sosyalizm Yürüyüşü’ne çağrı yapıldı. Açıklamada;

“Egemen sınıfların bu saldırılarına karşı yaşlı, genç, kadın, çocuk, demeden barikat – barikat, sokak – sokak çatışarak yaşanan baskı ve zulümlere karşı geçmiş mücadele deneyimlerinden öğrenerek tarihi bir direnişi sergilenmektedir. Bu tarihsel süreçte bizlere düşen görev geçmiş devrimci kazanımlarımızı sahiplenmek ve bu mücadeleyi ilerleyerek yaşatmak daha elzemdir. Bu bir tercih değil, gerçekleştirilmesi gereken bir zorunluluktur.

Görev ve sorumluluklarımızın bilinciyle tüm bileşenlerimiz ve kurumlarımızı başta olmak üzere tüm gençlik kitlesini 10 Ocak 2016’da Berlin’de Büyük Sosyalizm Yürüyüşünde olmaya ve yeni bir dünyayı kendi ellerimizle yaratmaya, umudumuzu ve kararlığımızı haykırmaya çağırıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Önceki İçerikSur’da bir çocuk daha katledildi
Sonraki İçerikSuriye’de emperyalist dalaşın “yeni” yol haritası