Avcılar’da üst geçit çöktü: 2 ölü

Avcılar’da bu sabah dorsesi açık olan bir tankerinin üst geçide çarpması sonucu üst geçit çöktü. Üst geçidin çevredeki araç ve insanların üzerine yıkılması soncu iki kişi hayatını kaybetti

İSTANBUL (03.09.2014)- Bu sabah 10.00 sularında İstanbul Avılar’da bir tankerin üst geçide çarpması sonucu üst geçit yıkıldı. Üstgeçidin  Çevredeki insanların ve yoldan geçen araçların üzerine çökmesi sonucu iki kişi yaşamını yitirirken iki kişi de yaralandı.

 Çökme esnasında yoldan geçen metrobüsün ise üst geçidin altında kalmaktan son anda kurtulduğu belirtildi.

2012’de de benzer bir kaza yaşanmış

2012 yılında da benzer bir kaza yaşanan üst geçitte yapısal bir sorun olup olmadığı sorusuna cevap veren Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak  ise sebep ve ihmallerin takipçisi olarak sorumluların cezalandıracaklarını iddia etti.

Bölgede enkaz kaldırma çalışmalarının yapıldığını ve sürücülerden bölgeyi kullanmamalarını isteyen Toprak  şöyle konuştu : “Üst geçide çarpan beton mikseri değil, kimyasal madde taşıyan tanker. 2 kaybımız var maalesef. Yaralıların durumuyla ilgili net bilgi veremiyoruz. Bu alanın kullanılmaması gerekiyor. Kamyonet içindeki yaralılar da hastanelere sevkedildi. Artık arama-kurtarma faaliyeti yok. Enkaz kaldırma aşamasına geçildi” .

 

 

 

Önceki İçerik2 Eylül Direnişi’nde şehit düşenler anıldı
Sonraki İçerikEthem’i vuran polise ödül gibi ‘ceza’