Antakya’da patlama: 40 kişi hayatını kaybetti

Antakya’nın Reyhanlı ilçesinde bugün saat 13.45’te belediye binası yakınında 4 ayrı patlama yaşanırken, patlamalarda 40 kişinin öldüğü 29’u ağır olmak üzere 100’ün üzerinde kişinin de yaralandığı bildirildi

HABER MERKEZİ (11.05.2013)- Antakya’nın Reyhanlı ilçesinde belediye yakınında bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırı ile yine belediyeye 1-2 km mesafede bulunan ilçe merkezinde 3 patlama meydana geldi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler’in yaptığı açıklamaya göre, patlamalarda 40 kişi ölürken, 29’u ağır olmak üzere 100’ün üzerende kişi de yaralandı.

Patlamalarda 40 kişi öldü

Yaralı sayısının artmasında endişe ediliyor. Hatay Devlet Hastanesi yetkilileri hastaneye çok sayıda yaralı getirildiğini açıkladı.

Reyhanlı Belediyesi’nin büyük hasar gördüğü patlamada, yakınında bulunan bir ahşap ev de çöktü.  İlçede elektriklerin kesildiği bilgisi alındı.

Patlamadan sonra ilçe halkının sokaklardaki Suriyelilere saldırdığı ve yer yer kavgalar yaşandığı bildirildi.  

AKP protesto edilecek

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, “Belediye binası ile postane merkezi önünde iki ayrı patlama meydana geldi. Patlamanın şekli ile ilgili henüz tam bir bilgiye sahip değiliz” dedi.

Antakya’da Demokrasi Güçleri, Reyhanlı’da yaşanan patlamadan AKP’nin Suriye politikasının etkisi olduğunu açıklayarak AKP’yi akşam saat 18.00’de yapacakları eylemle protesto edeceklerini açıkladı.

 

Önceki İçerikRoboskili ailelere jandarma saldırısı
Sonraki İçerikGazi’de kitlesel piknikle Kaypakkaya anması