Ankara’da yine patlama!

Erdoğan/AKP iktidarının gerici savaş politikalarının ve saldırganlığının sonucu olarak patlatılan bombalar sonucu halklarımız vahşice katledilmeye devam ediyor. Dün yine Ankara’da Kızılay’da patlayan bomba sonucu 34 kişi yaşamını yitirirken yüzlerce kişide yaralandı

HABER MERKEZİ (14.03.2015)- Türk hâkim sınıflarının topyekün gerici savaş ve saldırganlık politikaları halklarımızı katletmeye devam ediyor. Hâkim sınıflar ve onların somuttaki temsilcisi Erdoğan/AKP iktidarının içte ve dışta yürütmüş olduğu gerici savaş’ın sonuçları bombalarla halkların vahşice katledilmesine neden olmaktadır. Son bir yıl içinde gerçekleşen bombalı saldırılarda yüzlerce insan hayatını kaybetti.

Bu pervasız saldırıların sonuncusu ise dün yine Ankara’da gerçekleşti. Akşam saatlerinde Kızılay otobüs duraklarının yanında hareket halindeki bir otomobilin patlatılması sonucu ortalık adeta savaş alanına döndü. İlk resmi yapılan açıklamalara göre saldırıda 34 kişi yaşamını yitirirken 125 kişinin ise yaralandığı belirtildi. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Yaşanan saldırılar ve bombalamalar sonuç olarak faşist devlet ve Erdoğan/AKP hükümetinin gerici savaş politikalarının ürünü olarak cereyan etse de sivil halka yönelik hangi gerekçeyle olursa olsun yapılan hiçbir eylemi ve saldırıyı tartışmasız olarak ret ediyoruz. Halka yönelik hiçbir eylem ve saldırının bizler açısından hiçbir meşruluğu yoktur.

Önceki İçerikİstanbul’da Munzur protestosu / Foto-Haber
Sonraki İçerikMKP’li Kinem Yıldız: ‘Halkların Birleşik Devrim Hareketi milyonların özlemidir’