Ankara’da Dikmen polisevine roketli eylem

Dün gece Ankara Dikmen’de bulunan polisevine roketli eylem düzenlendi. Eylem sonrasında yaşandığı iddia edilen çatışmada Muharrem Karataş yaşamını yitirirken, Serdar Polat ise yaralanarak gözaltına alındı

HABER MERKEZİ (21.09.2013)-  Dün akşam 21.45 sularında Ankara Dikmen’deki Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) binasının yanında bulunan polisevine yönelik bir eylem gerçekleştirildi. Roketle düzenlenen eylem sonucunda ölen ya da yaralanan olmazken, binalarda hasar meydana geldiği belirtildi. Roketlerden birinin EGM’nin sosyal hizmetler ek binasının 3. katının duvarına diğerinin ise Polisevi’nin 1. katının duvarına isabet ettiği belirtilirken, bölgede patlamamış bir roketatar mühimmatı bulunduğu açıklandı.

Muharrem Karataş vurularak öldürüldü

Eylemden yaklaşık 3.5 saat sonra Ankara-Konya yolunda yaşandığı iddia edilen çatışmada Muharrem Karataş polis tarafından vurularak öldürülürken, Serdar Polat ise yaralı olarak gözaltına alındı. Karataş ve Polat’ın üzerinde tabanca ve el bombaları bulunduğu, ancak el bombasını atmaya fırsat bulamadıkları iddia edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada saldırının RPG 7 roketatarla düzenlendiği, Karataş ve Polat’ın DHKP-C üyesi olduklarını öne sürüldü.  

 

 

Önceki İçerikODTÜ’den direnişe devam mesajı
Sonraki İçerikDHF’den Abdullah Kalay için eylem çağrısı